Leuven: połączenie historycznego uroku i tętniącego życiem miasta
Belgia: Podczas prac renowacyjnych w Leuven odkryto malowidła z XIII wieku
Polska: Szczyt bezczelności. Oszuści uderzają w już oszukanych
Gandawa (Gent), Gravensteen: Twierdza zamrożona w czasie
Belgia: Następczyni tronu rozpoczyna studia na Harvardzie!
Niemcy: Coraz więcej stulatków!
Polska: Szczepienia w szkołach. „Nigdy nie puszczę na nie dziecka”
Belgia: Pogoda na piątek, sobotę i niedzielę (20, 21 i 22 września)
Belgia: Pogoda na piątek (20 września)

Belgia, sport: Trzy mecze, trzy wygrane! Świetna passa brukselczyków w Lidze Europy Fot. Shutterstock, Inc.

Royal Union Saint-Gilloise wygrał w czwartkowym meczu Ligi Europy z Bragą 2-1 i umocnił się na prowadzeniu w grupie D tych rozgrywek.

Zwycięstwo w Portugalii nie przyszło brukselczykom łatwo. Do 86. minuty to gospodarze prowadzili 1-0, po golu Abela Ruiza na początku drugiej połowy. Sędzia dwukrotnie unieważniał gole strzelone przez Union, raz ze względu na pozycję spaloną, a raz z powodu zagrania ręką. Po jednym ze strzałów gości piłka odbiła się od poprzeczki.

Mimo że Union dominował (18 strzałów wobec 10 Portugalczyków) długo wydawało się, że brukselczycy wrócą z Bragi bez punktów. Końcówka należała jednak do gości, a w szczególności do Gustafa Nilissona. Szwecji napastnik najpierw w 86. min wyrównał, a w czwartej minucie doliczonego czasu gry ustalił wynik na 2-1 dla Unionu.

Belgijski klub jak dotąd świetnie sobie radzi w Lidze Europy. W pierwszym meczu Union wygrał na wyjeździe ze swoim „imiennikiem” Unionem Berlin 1-0, a w drugim spotkaniu pokonał na własnym terenie Malmö 3-2.

Po trzech kolejkach Ligi Europy Union zajmuje pierwsze miejsce w grupie D (9 punktów) i wyprzedza Bragę (6) oraz Union Berlin (3). Malmö jak dotąd nie zdobyło ani jednego punktu.

07.10.2022 Niedziela.BE // fot. Shutterstock, Inc.