Belgia: Młodzi i zdrowi. To zdecydowana większość
Belgia: Chwalił Hamas, atakował Belgię. Zostanie wydalony?
Polska: E-rejestracja zlikwiduje kolejki do lekarzy? Wyjaśniamy, o co chodzi
Belgia: Dobra wiadomość! Żywność już tak nie drożeje
Belgia: Maroko obiecuje zacieśnić współpracę w walce z nielegalną imigracją
W jakim celu fotografia biznesowa?
Belgia: Seks randka z finałem w sądzie. „Na zdjęciu wyglądał inaczej”
Niemcy: Przywódca skrajnej prawicy oskarżony o użycie nazistowskiego hasła
Belgia: Starzejmy się. Szybko przybywa 80-latków

Belgia, sport: Porażka lidera w meczu na szczycie. Kwestia mistrzostwa wciąż otwarta! Fot. Shutterstock, Inc.

To był hit belgijskiej ligi piłkarskiej Pro League. Niedzielne starcie Racingu Genk z Unionem Saint-Gilloise zakończyło się wygraną gości z Brukseli.

Union wygrał 2-1, a wszystkie gole padły w pierwszej połowie. W 24. minucie prowadzenie objęli gospodarze po tym, jak Bryan Heynen wykorzystał jedenastkę. W końcówce pierwszej części gry bramki dla Unionu strzelilił Bart Nieuwkoop i Simon Adingra.

Genk pozostaje na czele tabeli, ale przewaga Racingu nad Unionem stopniała do pięciu punktów. Jeszcze niedawno wydawało się, że Racing pewnie zmierza po mistrzostwo, ale teraz nie jest to już tak pewne.

Także pozostałe drużyny z czołówki wykorzystały potknięcie lidera i zmniejszyły stratę punktową do Genk. Antwerp wygrało na wyjeździe z Seraing United 2-0, Club Brugge pokonało u siebie Standard Liège 2-0, a Gent wygrało na wyjeździe z Zulte-Waregem 6-2.

Po 29 kolejkach Pro League liderzy z Genk mają na koncie 67 punktów, Union Saint-Gilloise ma ich 62, Antwerp 60, Club Brugge 49, a Gent 48.

13.03.2023 Niedziela.BE // fot. Shutterstock, Inc.