Flandria: Rekordowa liczba zwierząt w schroniskach. Ale adopcji też więcej
Polska: Sprawdź, czy komornik może z nas ściągnąć nie nasz dług
Belgia: Aresztowano 4 mężczyzn przyłapanych z 224 kg ketaminy
Polska: Potrzebne koce i żywność. W całym kraju ruszyły zbiórki dla powodzian
Polska: Wielka woda niszczy wszystko. Miasta padają jedno po drugim
Belgia: Pogoda na poniedziałek, wtorek i środę (16, 17 i 18 września)
Belgia, Bruksela: Poważne utrudnienia w ruchu z powodu strajku
Niemcy: W zoo w Karlsruhe urodziła się mała żyrafa!
Polska: Nowe święto państwowe. Trwa zbiórka podpisów. Marszałek Hołownia jest na TAK

Belgia, igrzyska: Było blisko... Nie ma trzeciego medalu dla Belgii

Belgia, igrzyska: Było blisko... Nie ma trzeciego medalu dla Belgii fot. Shutterstock, Inc. / zdjęcie ilustracyjne

Uważano go za jednego z kandydatów nawet do złota, a ostatecznie skończyło się na „pechowym” czwartym miejscu. Judoka Matthias Casse nie wróci z Paryża z medalem.

Casse to od lat jeden z najlepszych judoków świata w kategorii do 81 kg. W 2021 r. w Budapeszcie wywalczył złoty medal mistrzostw świata, a w 2019 r. zdobył mistrzostwo Europy. Wicemistrzem świata zostawał trzykrotnie, a na ME zdobył w sumie cztery medale.

Na poprzednich igrzyskach olimpijskich Casse wywalczył brąz. W Paryżu należał do ścisłego grona faworytów, ale występu w stolicy Francji nie zapamięta dobrze.

W ćwierćfinale 27-letni Belg w kontrowersyjnych okolicznościach przegrał z Japończykiem Takanori Nagase, mistrzem olimpijskim z Tokio sprzed trzech lat. Według sędziego z Chin Japończyk wykonał rzut waza-ari (co przyniosło mu zwycięskie punkty), ale według niektórych belgijskich ekspertów nie zostały spełnione wszystkie warunki.

Casse pokonał jednak w repasażach Francuza Gauthiera-Drapeau i w walce o brąz zmierzył się z 22-letnim Joonhwanem Lee z Korei Południowej. I tym razem zdecydowała jedna akcja: Lee zaliczył waza-ari i mógł się cieszyć z medalu. Casse zajął czwarte miejsce.

Gdyby judoce udało się zdobyć medal, byłby to trzeci krążek dla Belgii na tej imprezie. Oba medale wywalczyli kolarze już pierwszego dnia igrzysk i w tej samej konkurencji: jeździe indywidualnej na czas. Złoto zdobył Remco Evenepoel, a na trzecim stopniu podium stanął Wout van Aart.

30.07.2024 Niedziela.BE // fot. Shutterstock, Inc.

Last modified onwtorek, 30 lipiec 2024 20:51