Belgia: Nauczyciel sztuk walki, który znokautował włamywacza, skazany!
Polska: Jesień już za drzwiami. Sprawdź, czy razem z nią zmieniamy czas
Belgia: Trzymał ciało 14-letniego syna w łóżku, bo wierzył, że... „wskrzesi go Bóg"
Polska: To on miał prowadzić auto i spowodować wypadek. Szuka go policja
Belgia: Rozbił się samolot wojskowy z Jordanii. Dwie osoby ranne
Polska: Banalna wpadka szefa gangu. „Hoss” w rękach policji [WIDEO]
Belgia: Intensywnie różowa woda w fosie zamku Laar w Reet
Polska: Tak niektórzy żerują na powodzi. Ceny wszystkiego idą w górę
Belgia: Kobieta urodziła dziecko na stacji metra w Brukseli

Belgia już pewna awansu do mundialu!

Belgia już pewna awansu do mundialu! fot. Shutterstock

Dzięki niedzielnemu zwycięstwu w Atenach 2-1 piłkarska reprezentacja Belgii po raz trzynasty w historii zapewniła sobie awans do Mistrzostw Świata. Jeszcze nigdy Belgom nie udało się awansować do mundialu tak szybko. Czerwone Diabły muszą jeszcze rozegrać dwa mecze kwalifikacyjne, ale nawet jeśli oba spotkania przegrają 0-10, i tak zostaną zwycięzcami w grupie H.

Belgia w ośmiu jak dotąd rozegranych meczach wygrała siedem razy i raz zremisowała, wobec czego ma 22 punkty. Druga w tabeli jest Bośnia i Hercegowina (14 punktów), a trzecia Grecja (13 punktów).

W rozegranym w niedzielę wieczorem meczu w Atenach reprezentanci Belgii być może nie błyszczeli, ale liczy się wynik, a ten dał im kolejne trzy punkty. Wszystkie bramki spotkania padły w ciągu pięciu minut. Najpierw w 70. minucie prowadzenie gościom dał Jan Vertonghen, ale w 73. minucie gola dla gospodarzy strzelił Zeca. Kilkadziesiąt sekund później ze zwycięskiego trafienia cieszył się Romelu Lukaku.

Kilka dni wcześniej Czerwone Diabły wygrały 9-0 z Gibraltarem (szczegóły: http://niedziela.be/wiadomosci/belgia/9-0-dla-belgii), wyrównując dotychczasowy rekord, jeśli chodzio skalę zwycięstwa.

Przyszłoroczny mundial odbędzie się w Rosji. Na poprzednich Mistrzostwach Świata (w Brazylii w 2014 roku) Belgia dotarła do ćwierćfinałów (przegrała w nich 0-1 z Argentyną).