Polska: Wybory samorządowe 2024. Kampania bez fajerwerków. Wszystko na jedno kopyto
Belgia: Bank centralny na minusie. I to dużym
Polska: Sweter i jeansy do kosza. Czekają nas poważne zmiany w segregacji śmieci
Belgia: „Koniec z prezentami od rządu”. W budżecie wielka dziura
Polska: Wielkanoc 2024. Jeśli jeszcze nie zrobiłeś świątecznych zakupów, to już wygrałeś

Belgia, sport: 30 punktów na 30 możliwych! Belgia w świetnym stylu awansowała do ME fot. Shutterstock

Czerwone Diabły rozegrały perfekcyjne eliminacje do piłkarskich Mistrzostw Europy w 2020. Belgijska reprezentacja rozegrała dziesięć meczów i wszystkie je wygrała.

We wtorek przez chwilę wydawało się, że perfekcyjny wynik Belgów jest zagrożony. W ostatnim meczu grupy I Belgia podejmowała na własnym terenie reprezentację Cypru. W 14. minucie to goście wyszli na prowadzenie.

Cypryjczycy z prowadzenia cieszyli się jednak tylko przez dwie minuty, a na przerwę schodzili przegrywając już 1-4. Ostatecznie Czerwone Diabły wygrały 6-1. Tak wysokie zwycięstwo było świetnym podsumowaniem niezwykle udanych eliminacji EURO 2020.

Belgia wygrała grupę I, zdobywając 30 punktów. Drugie miejsce, również premiowane awansem do turnieju głównego, wywalczyła Rosja (24 punkty). Kolejne miejsca zajęły Szkocja, Cypr, Kazachstan i San Marino.

Reprezentacja Belgii uzyskała też najlepszy bilans bramkowy ze wszystkich drużyn biorących udział w tych eliminacjach. Podopieczni Roberto Martíneza strzelili aż 40 bramek, tracąc zaledwie 3. W przyszłorocznych Mistrzostwach Europy – które wyjątkowo odbędą się w aż 12 państwach jednocześnie (ale nie w Belgii) – należeć będą z pewnością do faworytów.

- Nie mieliśmy być może najtrudniejszej grupy, więc trudno powiedzieć, czy te wyniki pokazują, że zdobędzie mistrzostwo Europy. W każdym razie zrobiliśmy wszystko, co w naszej mocy i rezultat jest bardzo dobry – podsumował eliminacje Kevin De Bruyne, pomocnik Manchesteru City i jeden z filarów reprezentacji, cytowany przez flamandzki dziennik „Het Nieuwsblad”.

Także reprezentacja Polski rozegrała we wtorek ostatni mecz eliminacji. Biało-Czerwoni pokonali w Warszawie Słowenię 3-2. Polska zajęła pierwsze miejsce w grupie G, uzyskując 25 punktów w 10 meczach. Drugie miejsce, również dające awans do EURO 2020, wywalczyła Austria (19 punktów). Kolejne pozycje w grupie G zajęły Macedonia Północna, Słowenia, Izrael i Łotwa.