Polska: Sweter i jeansy do kosza. Czekają nas poważne zmiany w segregacji śmieci
Belgia: „Koniec z prezentami od rządu”. W budżecie wielka dziura
Polska: Wielkanoc 2024. Jeśli jeszcze nie zrobiłeś świątecznych zakupów, to już wygrałeś
Brukselskie lotnisko spodziewa się, że ponad miliona pasażerów w czasie Wielkanocy
Belgia: Trzy osoby ranne w bójce w Schaerbeek
Niemcy: Dodatkowe kontrole graniczne na Euro 2024
Polska: „Ostatnia Wieczerza” odkrywa tajemnicę końca świata. Kiedy nastąpi?
Belgia: Praca na część etatu? Częściej kobiety
28 marca – Międzynarodowy Dzień Żelków
Polska: Zmiany w pracach domowych i ocenach z religii. I to od razu po Wielkanocy

Belgia: Trzeci tytuł z rzędu! Club Brugge ponownie Mistrzem Belgii!

Belgia: Trzeci tytuł z rzędu! Club Brugge ponownie Mistrzem Belgii! Fot. Shutterstock, Inc.

Klub z Brugii zapewnił sobie w niedzielę 18. tytuł Mistrza Belgii w historii. Podopieczni holenderskiego trenera Alfreda Schreudera, który po tym sezonie zostanie szkoleniowcem Ajaxu Amsterdam, pokonali w wyjazdowym spotkaniu Royal Antwerp FC 3-1.

Pierwszego gola meczu zdobyli gospodarze. W 19. minucie prowadzenie ekipie z Antwerpii dał Micheal Frey. Także w kolejnych minutach pierwszej połowy to Royal Antwerp FC miał więcej okazji bramkowych.

W drugiej części spotkania sytuacja się zmieniła i trafiali już tylko goście. Najpierw z rzutu karnego wyrównał Hans Vanaken, kwadrans później na listę strzelców wpisał się Jack Hendry, a w dwie minuty później wynik na 3-1 dla gości ustalił Sargis Adamyan.

Na jedną kolejkę przed końcem sezonu drużyna z Brugii ma 6 punktów przewagi nad Royale Union. To już trzecie z rzędu mistrzostwo Belgii dla Club Brugge. Dzięki wywalczeniu tytułu mistrza kraju ekipa z Brugii zapewniła sobie miejsce w fazie grupowej przyszłorocznej edycji Ligi Mistrzów.

Trener Club Brugge, 49-letni Alfred Schreuder, poinformował w ubiegłym tygodniu, że latem odejdzie z Brugii, by zostać nowym szkoleniowcem Ajaxu Amsterdam. Ajax szukał nowego trenera, bo obecny szkoleniowiec tej drużyny, Erik ten Hag, podpisał umowę z Manchesterem United.

16.05.2022 Niedziela.BE // fot. Shutterstock, Inc.