Niemcy: Noah i Sophia najpopularniejszymi imionami dla dzieci w 2023 roku
Polska: Pijane i po prąd hulajnogami. Nocna szarża uliczna nastolatek [WIDEO]
Polska: Matura i co dalej? Dobra praca, wysoka płaca, zadowolenie siebie
Belgia: Domy w tych gminach są najdroższe
Belgia: Przedsiębiorstwo De Lijn zamówi do 100 „futurystycznych” autobusów
Belgia: Uzbrojeni złodzieje obrabowali sklep spożywczy w Waterloo
Polska: Wakacje kredytowe podpisane. Kiedy zawieszenie pierwszej raty?
Polska: Nareszcie! Sprawdź, o ile i od kiedy wzrosną alimenty

Belgia: Liga Mistrzów w Antwerpii? Jest coraz bliżej

Belgia: Liga Mistrzów w Antwerpii? Jest coraz bliżej Fot. Shutterstock, Inc.

Antwerp przez ponad 40 minut grało w osłabieniu, ale zdołało utrzymać dobry wynik z pierwszej połowy i wygrało w pierwszym spotkaniu dwumeczu o awans do fazy grupowej Ligi Mistrzów z AEK Ateny 1-0.

To nie był łatwy mecz dla mistrzów Belgii. Zaczęło się dobrze, bo już w 16. minucie prowadzenie gospodarzom dał Vincent Janssen. Humory kibiców zgromadzonych na Bosulistadion w Antwerpii bardzo się poprawiły.

W drugiej połowie czekała ich jednak prawdziwa wojna nerwów. W 50. minucie sędzia pokazał czerwoną kartkę Jelle Bataillemu, który brutalnie sfaulował Gacinovica. Antwerp miało więc przed sobą trudne wyzwanie: obronić korzystny wynik mimo gry w osłabieniu.

Ekipa z Antwerpii zmieniła ustawienie na mocno defensywne i odliczała minuty i sekundy do ostatniego gwizdka sędziego. AEK atakowało, ale bez polotu i, co najważniejsze dla gospodarzy, nieskutecznie. Ekipa z Grecji oddała 23 strzały, ale tylko 4 w światło bramki.

Wygrana 1-0 na własnym terenie to solidna zaliczka przed rewanżowy spotkaniem w Atenach zaplanowanym na środę 30 sierpnia (początek godz. 21:00).

Również mistrz Polski rozegrał we wtorek pierwsze spotkanie dwumeczu o awans do fazy grupowej LM. Raków Częstochowa przegrał na własnym terenie z FC Kopenhagą  0-1 po samobójczym golu w 9. minucie Bogdana Racovitana.

23.08.2023 Niedziela.BE // fot. Shutterstock, Inc.