Polska: Płaca minimalna w 2025 roku. Na co może liczyć grubo ponad 3 miliony Polaków?
Belgia: W trakcie śledztwo skonfiskowano luksusowe samochody i zajęto willę
Polska: Unia gra twardo. Podatek od aut spalinowych raczej jest nieunikniony
Belgia: Żyli razem 50 lat. Zabił ją młotkiem i poszedł spać
Polska: Przed nami majówka i wielkie grillowanie. Zrobimy majówkowe zakupy w niedzielę?
Belgia: Trzy osoby ranne w masowej bójce w Geel
Polska: W sanatoriach nie ma nic za darmo. Chcesz spać w czystej pościeli, zapłać
Belgia, Burcht: Mężczyzna zadźgany nożem, partnerka aresztowana
Dzik po raz pierwszy zauważony w brukselskim Parc de Woluwe
Niemieccy turyści aresztowani w Austrii po odwiedzeniu miejsca urodzenia Hitlera

Belgia: Dwa belgijskie zespoły w ćwierćfinale Ligi Konferencji!

Belgia: Dwa belgijskie zespoły w ćwierćfinale Ligi Konferencji! Fot. Shutterstock, Inc.

W czwartkowy wieczór Anderlecht odniósł wielki sukces, pokonując w wyjazdowym meczu Ligi Konferencji Europy Villareal 1-0.

Dzięki temu brukselczycy wygrali dwumecz z Hiszpanami 2-1 i zapewnili sobie awans do ćwierćfinału tych rozgrywek. Jedynego gola rewanżowego spotkania zdobył w 73. minucie Islam Slimani.

Villareal dominował, co widać w statystykach. Hiszpanie oddali 23 strzały na bramkę rywali (w tym 10 w światło bramki), wobec 13 gości (tylko 3 w światło bramki) i mieli posiadanie piłki na poziomie 62%.

Cóż z tego, skoro fenomenalny mecz rozegrał Bart Verbruggen. Holenderski bramkarz wielokrotnie ratował swój zespół przed utratą gola. Zachował czujność także w trzeciej minucie doliczonego czasu gry, kiedy wybronił strzał Nicolasa Jacksona, który mógł dać gospodarzom dogrywkę.

Dla brukselskiego futbolu czwartkowy wieczór był w ogóle fantastyczny. Także Union Saint-Gilloise odniósł wielki sukces, pokonując w Lidze Europy Union Berlin 3-0. Union Saint-Gilloise - który w czwartek grał na stadionie Anderlechtu - wygrał dwumecz 6-3 i zapewnił sobie awans do ćwierćfinału Ligi Europy.

Dzień wcześniej belgijscy kibice mogli świętować inny sukces. Gent wygrało na wyjeździe z Istanbul BB 4-1 i wywalczyło awans do ćwierćfinału Ligi Konferencji Europy.

Do najlepszej ósemki tych rozgrywek awansował również Lech Poznań. Mistrz Polski pokonał na wyjeździe szwedzkie Djurgârdens 2-0 i wygrał cały dwumecz aż 5-0. W piątek losowanie par ćwierćfinałowych Ligi Konferencji - kto wie, być może kolejnym rywalem Lecha będzie któraś z belgijskich drużyn…

17.03.2023 Niedziela.BE // fot. Shutterstock, Inc.