Belgia: Uzbrojeni złodzieje obrabowali sklep spożywczy w Waterloo
Polska: Wakacje kredytowe podpisane. Kiedy zawieszenie pierwszej raty?
Polska: Nareszcie! Sprawdź, o ile i od kiedy wzrosną alimenty
Belgia: Zadźgał 17-latkę. Minęło ćwierć wieku. Teraz go aresztowano
Polska: Uwaga, grasują oszuści. Pukają do drzwi i bezprawnie pytają o nasze piece
Polska: Ortopeda, kardiolog, dentysta. Pacjenci nie przychodzą. Plaga w szpitalach i przychodniach
Niemcy: Protesty po ataku na europosła
Słowa dnia: Ik heb je gemist!
Polska: Nerwy, pytania, egzaminy. Niektóre rzeczy się nie zmieniają [ZDJĘCIA SPRZED LAT]

Belgia, sport: Świetny wieczór belgijskich klubów. W sumie 8-1!

Belgia, sport: Świetny wieczór belgijskich klubów. W sumie 8-1! Fot. Shutterstock, Inc.

Oba belgijskie kluby walczące w czwartek o awans do trzeciej rundy eliminacji Ligi Konferencji Europy odniosły wysokie zwycięstwa. Także Lech Poznań dobrze rozpoczął zmagania w tych rozgrywkach.

Club Brugge wygrał na własnym terenie z Aarhus 3-0. Zespół z Brugii dominował od początku spotkania, a pierwszy gol dla gospodarzy padł już w 10. minucie. Jego strzelcem był Tajon Buchanen.

Na początku drugiej części gry wynik podwyższył Mats Rits, a trzeciego gola dla Club Brugge strzelił w 76. minucie Hugo Vegard Vetlesen. Gospodarze oddali w tym meczu 11 strzałów na bramkę rywali, a Duńczycy ani jednego.

KAA Gent wygrało jeszcze wyżej. Mecz ze słowacką Žiliną zakończył się zwycięstwem gospodarzy 5-1. Dwie bramki dla belgijskiego klubu strzelił Hugo Cuypers, a po jednym trafieniu dodali Gift Orban, Julien De Sart i Tsuyoshi Watanabe. Jedynego gola dla gości zdobył w 73. minucie Dominik Javorček.

Lech Poznań, prowadzony przez holenderskiego trenera Johna van den Broma, wygrał w czwartek z Żalgirisem Kowno 3-1. Bramki dla klubu ze stolicy Wielkopolski zdobyli Dino Hotic, Antonio Milic i Radosław Murawski.

Rewanżowe spotkania drugiej rundy kwalifikacyjnej Ligi Konferencji Europy rozegrane zostaną na początku sierpnia.

28.07.2023 Niedziela.BE // fot. Shutterstock, Inc.