Polska: Uwaga, grasują oszuści. Pukają do drzwi i bezprawnie pytają o nasze piece
Polska: Ortopeda, kardiolog, dentysta. Pacjenci nie przychodzą. Plaga w szpitalach i przychodniach
Polska: Nerwy, pytania, egzaminy. Niektóre rzeczy się nie zmieniają [ZDJĘCIA SPRZED LAT]
Belgia: Tragedia młodej Belgijki. Spadła ze 120-metrowego klifu
Polska: Rząd ujawnił, o ile od lipca wzrosną nasze rachunki za prąd i gaz
10 tys. osób na bezpłatnym koncercie humanitarnym w Antwerpii
Belgia: Pogoda na 7 i 8 maja

Belgia, sport: Straciła brata, ale walczyła. Pierwsze złoto od 50 lat!

Belgia, sport: Straciła brata, ale walczyła. Pierwsze złoto od 50 lat! Fot. Shutterstock, Inc.

Lotte Kopecky w niedzielę jako pierwsza od półwiecza Belgijka zdobyła mistrzostwo świata w kolarstwie szosowym ze startu wspólnego.

W niedzielnym wyścigu w Szkocji srebro wywalczyła Holenderka Demi Vollering, a brąz Cecilie Uttrup Ludwig. Liczącą około 154 km trasę Kopecky pokonała w 4 godz. 2 minuty i 12 sekund. Vollering i Uttrup Ludwig na metę przyjechały 7 sekund później.

Wśród Polek najlepiej wypadła Agnieszka Skalniak-Sójka, która była 14. Katarzyna Niewiadoma, która w niedawnym Tour de France była trzecia, nie wzięła udziału w wyścigu z powodu infekcji górnych dróg oddechowych.

Dla Kopecky było to już trzecie złoto w Glasgow. Wcześniej wywalczyła dwa mistrzostwa w kolarstwie torowym (w wyścigu eliminacyjnym i punktowym). Także w tegorocznym Tour de France spisała się bardzo dobrze, zajmując drugie miejsce.

Niedziele złoto było więc ukoronowaniem wspaniałej formy 27-letniej Belgijki. Rok 2023 r. to dla niej z jednej strony rok pełen sukcesów, ale z drugiej strony - bardzo trudny czas w życiu osobistym.

To właśnie w tym roku zmarł jej brat oraz zakończyła się jej relacja z Kieranem De Fauwem, przez lata jej trenerem i partnerem życiowym.

- To fantastyczny, a jednocześnie bardzo trudny rok. Nie wiem, jak to się stało, że nadal walczyłam. Po dwóch złotach na torze nie spodziewałam się, że także dziś zdobędę mistrzostwo świata - powiedziała Kopecky, cytowana przez portal nu.nl.

14.08.2023 Niedziela.BE // fot. Shutterstock, Inc.