Belgia: Płacenie za streaming? Już tylu ludzi to robi
Belgia: Inflacja w Belgii najwyższa w całej strefie euro!
Niemcy: Coraz więcej zagranicznych lekarzy
Polska: Rewolucja w lekach. W życie wchodzą właśnie nowe zasady ich dawkowania
Belgia: Przybywa niezdolnych do pracy. W tych branżach ryzyko największe
Belgia ubiega się o organizację European Youth Olympic Festival W 2029 roku
WHO: „Pandemia spowodowała wzrost liczby dzieci z nadwagą”

Belgia, sport: Solidna zaliczka Anderlechtu przez rewanżem w Holandii

Belgia, sport: Solidna zaliczka Anderlechtu przez rewanżem w Holandii Fot. Shutterstock, Inc.

W starciu belgijsko-holenderskim lepsi okazali się piłkarze z południa Beneluksu. Anderlecht wygrał w czwartek w ćwierćfinale Ligi Konferencji z AZ Alkmaar 2-0.

Brukselczycy wykorzystali przewagę własnego terenu i przed zaplanowanym na przyszły tydzień rewanżem mają bardzo dobrą pozycję wyjściową. Pierwszego gola dla Anderlechtu zdobył w 22. minucie Michael Murillo, a wynik na 2-0 podwyższył w 70. minucie Majeed Ashimeru.

Goście z Holandii nie wykazali się w czwartkowy wieczór wielką skutecznością. Oddali 11 strzałów (o 3 więcej niż gospdoarze) i mieli 51% posiadania piłki, ale nie przełożyło się to na gole.

Dla AZ był to już czwarty mecz z rzędu bez wygranej. W lidze holenderskiej klub z Alkmaar przegrał z FC Twente (1-2) i Spartą Rotterdam (0-1) oraz jedynie zremisował z sc Heerenveen.

Czwartkowy wieczór był całkiem dobry dla belgijskiego futbolu. Żadna z trzech belgijskich drużyn grających jeszcze w europejskich pucharach nie przegrała.

KAA Gent zremisowało na własnym terenie w ćwierćfinale Ligi Konferencji z wyżej notowanym West Ham United 1-1. W ćwierćfinale Ligi Europy rywalem Unionu Saint-Gilloise był Bayer Leverkusen. Także to spotkanie, rozgrane w Niemczech, zakończyło się remisem 1-1.

Mniej powodów do radości mieli w czwartek polscy kibice. Lech Poznań nie wykorzystał atutu własnego stadionu i przegrał w ćwierćfinale Ligi Konferencji z Fiorentiną 1-4.

14.04.2023 Niedziela.BE // fot. Shutterstock, Inc.