Belgia: Seks randka z finałem w sądzie. „Na zdjęciu wyglądał inaczej”
Niemcy: Przywódca skrajnej prawicy oskarżony o użycie nazistowskiego hasła
Belgia: Starzejmy się. Szybko przybywa 80-latków
Belgia: Burmistrz proponuje zakaz używania w nocy e-hulajnóg
Polska: Lepiej zwolnij. Kierowcy wpadają w tych miejscach jeden za drugim
Belgia, Flandria: Aż tylu ludzi chce „ograniczenia imigracji”
Belgia: Pogoda na weekend (19, 20, 21 kwietnia)
Belgia: Pogoda na 19 kwietnia

Belgia, sport: Rzutem na taśmę, ale udało się! Belgijskie kluby w kolejnej fazie Ligi Konferencji Fot. Shutterstock, Inc.

KAA Gent i Anderlecht wygrały w czwartek swe mecze w Lidze Konferencji i awansowały do kolejnej rundy tych rozgrywek.

Przed ostatnią kolejką fazy grupowej tych rozgrywek oba zespoły miały po pięć punktów i zajmowały trzecie miejsca w grupach. Jedynie zwycięstwa w ostatniej kolejce dawały KAA Gent i Anderlechtowi awans na drugie miejsce i prawo do dalszej gry w Lidze Konferencji.

Ku uciesze belgijskich fanów obie ekipy sprostały temu zadaniu. Anderlecht wygrał na wyjeździe z Silkeborgiem 2-0. Strzelcami bramek dla gości byli Lior Refaelov (20 minuta) i Benito Raman (94. minuta). Od 26. minuty Anderlecht grał z przewagą jednego zawodnika, bo czerwoną kartkę zobaczył Anders Klynge.

Zwycięzcą grupy B został West Ham, który wygrał wszystkie mecze i uzbierał 18 punktów. Anderlecht zdobył 8 oczek, Silkeborg 6, a FSCB 2.

KAA Gent nie miało większych problemów w starciu z Molde i wygrało w czwartek na własnym terenie aż 4-0. Wszystkie gole padły w drugiej połowie spotkania, a ich autorami byli Andrew Hjulsager, Bruno Godeau, Sven Kums i Hugo Cuypers.

Dzięki czwartkowej wygranej Gent (8 punktów) zapewniło sobie drugie miejsce w grupie F, przed Molde (7) i Shamrock Rov (2). Zwycięzcą grupy F zostało Djurgården (16 punktów).

04.11.2022 Niedziela.BE // fot. Shutterstock, Inc.