Polska: 10 tysięcy nauczycieli straci pracę? To realny scenariusz
Polska: Kierowcy mogą powiedzieć „uff”. Jest decyzja w sprawie opłat od samochodów spalinowych
Polska: To będzie piekło. Zbliża się koszmarnie upalne lato
Wycieczka z Belgii do Paryża z polskim przewodnikiem, 28-30 czerwca 2024
Niemcy: Trwa śledztwo w sprawie prania pieniędzy przez prawicowego polityka
Polska: Więcej pieniędzy! To dobra wiadomość do wielu osób. Wzrosły progi dochodowe
Belgia: Wokół zakładu 3M dojdzie do „wymiany” 137 tys. ton gleby

Belgia, sport: Przyszły mistrz pokonał aktualnego? Hit belgijskiej ligi dla KRC Genk. Fot. Shutterstock, Inc.

Prowadzący z tabeli Jupiler Leagu klub z Genk wygrał w niedzielę na własnym terenie z aktualnym mistrzem kraju, Club Brugge.

To goście strzelili w Genk pierwszego gola (Hans Vanaken w 21. min.), ale już cztery minuty później wyrównał Carlos Cuesta. W drugiej połowie dwa trafienia dla KRC Genk dorzucili Paul Onuachu i Bryan Heynen. Starcie obecnego lidera z aktualnym mistrzem zakończyło się więc wygraną 3-1 KRC Genk.

Dzięki temu zwycięstwu przewaga ekipy z Genk nad Club Brugge urosła już do 15 punktów. Także nad drugim w tabeli Union Saint-Gilloise klub z Genk ma solidną, 7-punktową przewagę. Trzecie w tabeli Antwerp traci do lidera już 10 punktów. Mistrzowie z Brugii są teraz dopiero na czwartym miejscu w tabeli.

Club Brugge był jedynym zespołem z czołówki, który w miniony weekend nie zgarnął kompletu punktów. Union Saint-Gilloise wygrało na wyjeździe z Anderlechtem 3-1, a Antwerp wygrało u siebie z Gent 2-0.

Za tydzień w Jupiler League dojdzie do kolejnego starcia na szczycie. Drugie w tabeli Union Saint-Gilloise podejmie na własnym terenie ekipę Antwerp, zajmującą obecnie trzecie miejsce.

09.01.2023 Niedziela.BE // fot. Shutterstock, Inc.