Były belgijski piłkarz sprzedaje koszulkę Maradony z Mistrzostw Świata w 1986 roku!
Belgia: Ale długi! Belgia musi „zacisnąć pasa”
Polska: Miało nie być podwyżek cen wody, a lecą jedna za drugą
Belgia: W minionym roku rekordowa liczba mandatów za przekroczenie prędkości
Belgia: Do 11 sierpnia dodatkowe pociągi z Brukseli do Paryża!
Belgia: Po 31 latach wznowiono śledztwo w sprawie morderstwa nastolatki
Wycieczka z Belgii do Luksemburga i Trier - weekend od 31 sierpnia do 1 września 2024
Belgia, sport: To już dziś! Rusza nowy sezon ligi piłkarskiej
Polska: Poczta stawia na nowoczesne usługi. Tak chce wychodzić z zapaści

Belgia, sport: Co za bieg! Belg z szansami na medal w Paryżu?

Belgia, sport: Co za bieg! Belg z szansami na medal w Paryżu? Fot. Shutterstock, Inc.

Reprezentant Belgii Alexander Doom wywalczył w poniedziałek wieczorem tytuł mistrza Europy w biegu na 400 metrów. Czas belgijskiego lekkoatlety był imponujący.

Doom za mistrzostwach w Rzymie pokonał dystans 400 metrów w 44,15 sekund. To nie tylko jego najlepszy czas w jego karierze, ale także nowy rekord Belgii i nowy rekord Mistrzostw Europy w Lekkoatletyce.

Do nowego rekordu Europy nieco zabrakło (ten wynosi 44,07 s), ale z czasem uzyskanym w Rzymie na poprzednich Igrzyskach Olimpijskich w Tokio Belg zdobyłby brąz - zauważył dziennikarz portalu sporza.be. Doom znalazł się więc w gronie kandydatów do medali na zbliżających się Igrzyskach Olimpijskich w Paryżu.

Srebro w biegu na 400 m wywalczył Brytyjczyk Charles Dobson, a trzeci na mecie zameldował się Holender Liemarvin Bonevacia.

Złoto Dooma było trzecim medalem dla reprezentacji Belgii na trwających w stolicy Włoch Mistrzostwach Europy. W siedmioboju mistrzostwo wywalczyła Nafissatou Thiam, a brąz jej rodaczka Noor Vidts.

W biegu kobiet na 400 m zwyciężyła Polka Natalia Kaczmarek, ustanawiając nowy rekord Polski na poziomie 48,98 s. Kaczmarek pobiła tym samym pochodzący z 1976 r. rekord Ireny Szewińskiej (49,29 s).

11.06.2024 Niedziela.BE // fot. Shutterstock, Inc.

Last modified onwtorek, 11 czerwiec 2024 10:30