Belgia: Co roku ponad 2000 kierowców karanych za jazdę środkowym pasem ruchu
Niemcy: Berlin planuje uhonorować imigrantów
Belgia: Wzrost cen energii spowodował wzrost inflacji do 3,37%!
Polska: Rowerzyści kontra piesi. A mandaty się sypią. Idą już w dziesiątki tysięcy
Belgia, biznes: Dobra wiadomość. Chodzi o belgijski przemysł
Belgia: Socjaliści walczą o płacę minimalną w wysokości 2500 euro
Narodowe Święto 3 Maja. Tak obchodzono je przed laty [ZDJĘCIA]
Świętujemy: Rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja
Belgia: Pogoda na piątek 3 maja

Belgia, sport: Club Brugge piłkarskim mistrzem Belgii!

Belgia, sport: Club Brugge piłkarskim mistrzem Belgii! fot. Kivnl / Shutterstock, Inc.

Drużyna z Brugii zremisowała w czwartek z Anderlechtem 3-3 i tym samym zapewniła sobie kolejny tytuł mistrzowski.

Goście z Brugii prowadzili już 3-1, a dającego gospodarzom remis gola Anderlecht zdobył dopiero w czwartej minucie doliczonego czasu gry. Fani Club Brugge jednak nie rozpaczali z powodu straty dwóch punktów, bo i remis dawał im tytuł mistrzowski.

To 17. mistrzostwo kraju w historii Club Brugge. Także w ubiegłym, przerwanym z powodu pandemii koronawirusa, sezonie klub z Brugii był najlepszy w lidze. Po raz ostatni Club Brugge zdobył mistrzostwo dwa razy z rzędu w latach siedemdziesiątych XX w.

Dla trenera mistrzów, Philippe Clementa, będzie to już trzeci tytuł z rzędu. Zanim Clement przeprowadził się do Brugii trenował on Racing Genk, który cieszył się z mistrzostwa w 2019 r.

Do zakończenia tego sezonu w grupie mistrzowskiej Jupiler Pro League pozostała jeszcze jedna kolejka. W ostatniej kolejce, która rozegrana zostanie w sobotę, Club Brugge zmierzy się na własnym stadionie z gośćmi z Genk.

Drużyna z Brugii ma trzy punkty przewagi nad Racingiem, ale nawet gdyby goście wygrali i zrównali się w liczbie punktów z Club Brugge, niewiele to zmieni. W przypadku uzyskania takiej samej liczby punktów w grupie mistrzowskiej tytuł i tak trafi do Brugii, bo to ten zespół uzyskał najwięcej punktów w pierwszej części sezonu Jupiler Pro League.

21.05.2021 Niedziela.BE // fot. Kivnl / Shutterstock, Inc.