Polska: Matura i co dalej? Dobra praca, wysoka płaca, zadowolenie siebie
Belgia: Domy w tych gminach są najdroższe
Belgia: Przedsiębiorstwo De Lijn zamówi do 100 „futurystycznych” autobusów
Belgia: Uzbrojeni złodzieje obrabowali sklep spożywczy w Waterloo
Polska: Wakacje kredytowe podpisane. Kiedy zawieszenie pierwszej raty?
Polska: Nareszcie! Sprawdź, o ile i od kiedy wzrosną alimenty
Belgia: Zadźgał 17-latkę. Minęło ćwierć wieku. Teraz go aresztowano
Polska: Uwaga, grasują oszuści. Pukają do drzwi i bezprawnie pytają o nasze piece

Belgia, sport: Awans do EURO 2024 już na wyciągnięcie ręki!

Belgia, sport: Awans do EURO 2024 już na wyciągnięcie ręki! Fot. Shutterstock, Inc.

Piłkarska reprezentacja Belgii nie miała we wtorek większych problemów w starciu z Estonią w eliminacjach Mistrzostw Europy 2024. Mecz w Brukseli zakończył się wygraną gospodarzy 5-0.

Czerwone Diabły całkowicie zdominowały gości, a pierwszy gol padł już w 4. minucie. Jego autorem był Jan Vertonghen, dla którego wtorkowe spotkanie było już 150. występem w reprezentacji.

Kilkanaście minut póżniej na listę strzelców wpisał się Leandro Trossard, a w drugiej połowie Romelu Lukaku w ciągu dwóch minut strzelił dwie bramki. Pod koniec regulaminowego czasu gry wynik na 5-0 ustalił Charles De Ketelare.

Reprezentanci Belgii w ciągu całego spotkania oddali aż 22 strzały, wobec tylko jednego Estończyków. Także w posiadaniu piłki Czerwone Diabły miały olbrzymią przewagę (76% do 24%).

Po pięciu z ośmiu rund eliminacji Belgia ma na koncie 13 punktów (cztery zwycięstwa, jeden remis), podobnie jak Austria. Trzecia w tabeli Szwecja ma jedynie 6 punktów, a Azerbejdżan i Estonia mają po jednym punkcie.

Bezpośredni awans do przyszłorocznych mistrzostw Starego Kontynentu w Niemczech uzyskają dwie pierwsze drużyny z grupy. Awans Belgii i Austrii wydaje się więc już być prawie pewny.

Polscy kibice piłkarscy mają o wiele mniej powodów do optymizmu. W minioną niedzielę Biało-Czerwoni przegrali na wyjeździe z Albanią 0-2 i zajmują dopiero czwarte miejsce w grupie. Polska ma 6 punktów i wyprzedza jedynie Wyspy Owcze (1 punkt). Na czele grupy E jest Albania (10), wyprzedzającą Czechy i Mołdawię (po 8 punktów).

13.09.2023 Niedziela.BE // fot. Shutterstock, Inc.