Polska: Nareszcie! Sprawdź, o ile i od kiedy wzrosną alimenty
Belgia: Zadźgał 17-latkę. Minęło ćwierć wieku. Teraz go aresztowano
Polska: Uwaga, grasują oszuści. Pukają do drzwi i bezprawnie pytają o nasze piece
Polska: Ortopeda, kardiolog, dentysta. Pacjenci nie przychodzą. Plaga w szpitalach i przychodniach
Polska: Nerwy, pytania, egzaminy. Niektóre rzeczy się nie zmieniają [ZDJĘCIA SPRZED LAT]
Belgia: Tragedia młodej Belgijki. Spadła ze 120-metrowego klifu
Polska: Rząd ujawnił, o ile od lipca wzrosną nasze rachunki za prąd i gaz

Belgia, sport: Ale wpadka! Kompromitacja wicemistrzów Belgii

Belgia, sport: Ale wpadka! Kompromitacja wicemistrzów Belgii Fot. Shutterstock, Inc.

Przez prawie dwie godziny grali z przewagą jednego zawodnika, ale dwukrotnie pozwolili sobie odebrać prowadzenie i ostatecznie przegrali w serii rzutów karnych. KRC Genk pożegnało się z marzeniami o Lidze Mistrzów.

W środę wicemistrzowie Belgii z Genk rozegrali drugie spotkanie dwumeczu drugiej rundy kwalifikacyjnej Ligi Mistrzów. Pierwsze starcie z Servette FC z Genewy rozegrane w Szwajcarii zakończyło się remisem 1-1.

KRC Genk miał więc realne szanse na awans. Po pięciu minutach rewanżowego meczu wydawało się, że takiej szansy belgijski klub już nie zmarnuje. Po brutalnym ataku na Bryana Heynena czerwoną kartkę zobaczył Crivelli.

W 28. minucie wicemistrzowie Belgii wykorzystali grę w przewadze i wyszli na prowadzenie po skutecznie wykonanym przez Ndayishimiye rzucie karnym. Mogło się już wydawać, że jest po meczu, a kwestia awansu do trzeciej rundy jest już rozstrzygnięta.

Jeszcze w pierwszej połowie goście jednak wyrównali, po strzale Cognata. Na początku drugiej części gry gospodarze ponownie wyszli na prowadzenie (gol Arokodare), ale cieszyli się z niego tylko przez kilkanaście minut. W 63. minucie wyrównał Bedia.

W regulaminowym czasie gry było 2-2, a dogrywka nie przyniosła rozstrzygnięcia. O wszystkim zdecydowała seria rzutów karnych. W tej więcej zimnej krwi zachowali goście ze Szwajcarii. Servette wygrało w karnych 4-1 i awansowało do trzeciej rundy kwalifikacji do LM.

Postawa „niegodna wicemistrza Belgii”, skomentował blamaż KRC Genk dziennik „Het Laatste Nieuws”.

Dużo więcej powodów do radości mieli w środowy wieczór polscy kibice. Raków Częstochowa zremisował na wyjeździe z Karabachem 1-1 i awansował do kolejnej rundy. Pierwsze spotkanie z azerskim klubem zakończyło się wygraną mistrza Polski 3-2. Rywalem Rakowa w kolejnej rundzie będzie cypryjski Aris Limassol.

03.08.2023 Niedziela.BE // fot. Shutterstock, Inc.