Polska: Beata Kempa ma poważne problemy. W tle tornistry szkolne dla dzieci w Syrii
Belgia: Starsza kobieta oszukana przez fałszywych pracowników banku
Polska: „Jolka, Jolka pamiętasz...”. Nie żyje Felicjan Andrzejczak
Opóźnienie strefy niskiej emisji w Brukseli: kosztowne konsekwencje w przyszłości
Polska: Kary za marnowanie żywności mocno w górę. Żeby to się nie opłacało
Niemcy: Tu mieszkania studenckie najdroższe!
Polska: Zmyło wszystko, stadiony też. Dramat 100 klubów sportowych
Belgia: Linie lotnicze Brussels Airlines ponownie zawieszają loty do Tel Awiwu
Belgia: Mężczyzna postrzelony w brukselskiej kawiarni!

Belgia, sport: Belgijka już w trzeciej rundzie US Open!

Belgia, sport: Belgijka już w trzeciej rundzie US Open! Fot. Shutterstock, Inc.

Belgijska tenisistka Elise Mertens wygrała w nocy ze środy na czwartek czasu europejskiego z Australijką Alją Tomljanovic 6-3, 6-2 i zapewniła sobie miejsce w trzeciej rundzie US Open.

Wygrana w drugiej rundzie przyszła Mertens łatwiej niż w pierwszej. W swoim pierwszym meczu w tegorocznym US Open 28-latka z Lowanium przegrała pierwszego seta z Kudiermietową, ale ostatecznie tryumfowała 2-1 w setach.

O awans do kolejnej rundy będzie już trudniej. Rywalką Belgijski będzie Madison Keys, dwukrotna ćwierćfinalistka nowojorskiego turnieju. Amerykanka sklasyfikowana jest obecnie na 14. miejscu w światowym rankingu WTA. Mertens jest w tym zestawieniu na 35. pozycji.

Druga z Belgijek, która walczyła o miejsce w trzeciej rundzie, niestety musiała się już pożegnać z rywalizacją singlistek w Nowym Jorku. Greet Minnen nie miała większych szans w starciu z Chorwatką Donną Vekić, która na niedawnych igrzyskach w Paryżu zdobyła srebro.

Pierwszy set był jeszcze zacięty, ale w drugim Chorwatka dominowała. Ostatecznie Vekić wygrała 7-5, 6-1. Za dotarcie do drugiej rundy Minnen dostała jednak 140 tys. dolarów i 70 punktów do rankingu WTA.

29.08.2024 Niedziela.BE // fot. Shutterstock, Inc.

Last modified onczwartek, 29 sierpień 2024 14:05