Logo
Print this page

Belgia, sport: Zmienne szczęście belgijskich klubów w europejskich pucharach

Belgia, sport: Zmienne szczęście belgijskich klubów w europejskich pucharach Fot. Shutterstock, Inc.

Kibice Club Brugge i Genk byli w czwartkowy wieczór w zupełnie różnych humorach. Oba kluby walczyły tego dnia w eliminacjach europejskich pucharów.

Club Brugge miał łatwiejszego rywala niż Genk. W trzeciej rundzie kwalifikacji Ligi Konferencji Europy UEFA zespół z Brugii zmierzył się islandzkim KA. Belgowie gładko wygrali 51.

Zespół z Brugii zdominował gości. Pierwszy gol padł już w 10. minucie, a schodząc na przerwę gospodarze prowadzili 4-0. W sumie piłkarze Club Brugge oddali aż 29 strzałów, wobec tylko 5 strzałów Islandczyków. W posiadaniu piłki mieli przewagę 69% do 31%.

Genk, rywalizujące w bardziej prestiżowej Lidze Europy UEFA, miało w czwartek trudniejszego rywala. W trzeciej rundzie kwalifikacji Belgowie grali na wyjeździe z Olympiakosem.

Goście z Belgii fatalnie rozpoczęli, bo już 22. sekundzie meczu gola dla greckiej drużyny zdobył Kostas Fortunis. Jak się okazało, więcej bramek kibice na stadionie w Pireusie tego wieczora już nie zobaczyli i Olympiakos wygrał 1-0.

W czwartek w europejskich pucharach rywalizowały także polskie drużyny. Legia przegrała w trzeciej rundzie eliminacji Ligi Konferencji z Austrią Wiedeń w Warszawie 1-2. Z kolei Lech Poznań wygrał na własnym terenie ze słowackim Spartakiem Trnava 2-1.

14.08.2023 Niedziela.BE // fot. Shutterstock, Inc.