Belgia, sport: Upokorzenie! Kompromitująca porażka polskiego klubu w Gandawie

Belgia, sport: Upokorzenie! Kompromitująca porażka polskiego klubu w Gandawie Fot. Shutterstock, Inc.

AA Gent nie miało żadnych problemów z Pogonią Szczecin i wygrało pierwsze spotkanie dwumeczu trzeciej rundy eliminacji do Ligi Konferencji UEFA aż 5-0.

„Ale ta Pogoń była słaba. Nawet piłkarze AA Gent wydawali się być zdziwieni tym, jak łatwo im to przyszło”, tak o środowym spotkaniu pisał flamandzki dziennik „Het Laatste Nieuws”.

Już po 13. minutach gry gospodarze wyszli na prowadzenie. Błąd popełnił bramkarz Pogoni Bartosz Klebaniuk, a strzelcem gola był Gift Emmanuel Orban, gwiazda AA Gent.

W sumie Orban na listę strzelców wpisał się trzykrotnie, a Klebaniuk zawiódł przy co najmniej trzech golach. Dwie bramki dla klubu z Gandawy strzelił Hugo Cuypers. Już po pierwszej połowie AA Gent prowadziło 4-0, a w drugiej części gry gospodarze dorzucili jedno trafienie.

Polskie media nie szczędziły Pogoni słów krytyki. Upokorzenie, wstyd, kompromitacja - to tylko niektóre z określeń, opisujących postawę klubu ze Szczecina. Rewanż zaplanowany na przyszły tydzień będzie zapewne tylko formalnością. Mecz w Szczecinie rozegrany zostanie w czwartek 17 sierpnia, początek o godz. 18:00.

Zwycięzca dwumeczu AA Gent-Pogoń Szczecin zagra w play-offach do fazy grupowej Ligi Konferencji UEFA. W trzeciej rundzie eliminacji tych rozgrywek rywalizują również między innymi Legia Warszawa (rywalem jest Austria Wiedeń), Lech Poznań (ze Spartakiem Trnava) oraz Club Brugge (przeciwnikiem jest islandzki Knattspyrnufélag Akureyrar).

10.08.2023 Niedziela.BE // fot. Shutterstock, Inc.