Belgia, sport: Robi się coraz ciekawiej! Lider Pro League znów stracił punkty

Belgia, sport: Robi się coraz ciekawiej! Lider Pro League znów stracił punkty Fot. Shutterstock, Inc.

Jeszcze kilka tygodni temu przewaga KRC Genk nad kolejnymi klubami w tabeli ligi piłkarskiej Pro League była tak wielka, że wydawało się, że kwestia mistrzostwa może się wkrótce rozstrzygnąć. Teraz znów wszystko jest możliwe.

W piątek KRC Genk ponownie straciło punkty, tylko remisując na wyjeździe z Cercle Brugge 1-1. Gospodarze wyszli na prowadzenie w 40. minucie po trafieniu Ayase Uedy, ale w 54. minucie wyrównał Joseph Paintstil.

W ostatnich trzech kolejkach klub z Genk zdobył jedynie dwa punkty. Tydzień temu liderzy tabeli przegrali 1-2 na własnym terenie z obecnie najgroźniejszym rywalem, Unionem Saint-Gilloise, a dwa tygodnie temu zremisowali 2-2 na wyjeździe z STVV.

Z kolei Union ostatnie trzy mecze ligowe kończył jako zwycięzca. W niedzielę ten brukselski klub pokonał u siebie Mechelen 2-1. Mecz rozpoczął się dla gospodarzy kiepsko, bo już w 4. minucie przegrywali 0-1 po golu Ngoya. Sześć minut później wyrównał jednak Lapoussin, a w 56. minucie gola na 2-1 strzelił Teuma.

Po 30 kolejkach Genk ma już jedynie 3 punkty przewagi na Unionem. Liderzy tabeli mają na koncie 68 punktów, Union 65, a Antwerp 60. Do zakończeniu rundy zasadniczej zostały cztery kolejki. Następnie cztery najlepsze drużyny awansują do rundy mistrzowskiej, w której każdy klub rozegra sześć spotkań (po dwa z każdym rywalem).

20.03.2023 Niedziela.BE // fot. Shutterstock, Inc.