Belgia, sport: Remisy belgijskich klubów w Lidze Konferencji. Teraz zadanie jest proste. Fot. Shutterstock, Inc.

KAA Gent i Anderlecht zremisowały w czwartek swe mecze w Lidze Konferencji i jeśli chcą awansować do kolejnej rundy tych rozgrywek, to w ostatniej kolejce muszą zdobyć po 3 punkty.

Anderlecht zremisował na własnym terenie z FCSB (dawną Steaua Budapeszt) 2-2, mimo że dwukrotnie obejmował prowadzenie. Nieuwaga w obronie okazała się jednak kosztowna i skończyło się podziałem punktów.

Europejski debiut nowego trenera Robina Veldmana nie był więc udany, a rozgoryczeni kibice żegnali schodzących z boiska piłkarzy gwizdami.

Także fani KAA Gent mogli być rozczarowani. Zdobywcy Pucharu Belgii w meczu z irlandzkim Shamrock Rovers już w 4. minucie stracili gola. W drugiej połowie udało się wyrównać i spotkanie w Dublinie zakończyło się remisem 1-1.

W pięciu meczach Ligi Europy KAA Gent zdobyło pięć punktów i zajmuje obecnie trzecie miejsce w grupie F. Także Anderlecht ma na koncie 5 punktów i jest na trzeciej pozycji w swojej grupie (B).

Jeśli belgijskie kluby chcą kontynuować przygodę z Ligą Konferencji, to w przyszłym tygodniu muszą wygrać swe mecze. Anderlecht musi wygrać w Danii z Silkeborgiem, a KAA Gent pokonać na własnym terenie norweskie Molde FK.

28.10.2022 Niedziela.BE // fot. Shutterstock, Inc.