Belgia, sport: Remis Belgów w Walii na zakończenie udanych eliminacji do MŚ

Belgia, sport: Remis Belgów w Walii na zakończenie udanych eliminacji do MŚ Fot. Shutterstock, Inc.

Reprezentacja Belgii zremisowała we wtorek 1-1 z reprezentacją Walii i może się już przygotowywać do przyszłorocznego mundialu w Katarze.

Mecz w Cardiff nie był może wielkim widowiskiem, szczególnie w drugiej połowie, ale belgijscy kibice nie mają powodów do narzekań. Dla reprezentacji Belgii był to już 27. mecz eliminacji do MŚ z rzędu bez porażki.

Oba gole padły w pierwszej połowie. Najpierw, w 12 min., prowadzenie gościom dał Kevin De Bruyne. Wyrównującego gola zdobył w 32. min. Kieffer Moore.

Belgia zajęła pierwsze miejsce w grupie E. Reprezentanci kraju ze stolicą w Brukseli zdobyli 20 punktów w 8 meczach. Drugie miejsce, dające prawo do gry w barażach, zajęli Walijczycy (15 punktów). Czechów (14 punktów), Estończyków (4 punkty) i Białorusinów (3 punkty) w przyszłorocznym turnieju w Katarze nie zobaczymy.

Reprezentacja Polski swój ostatni meczu w kwalifikacjach do MŚ rozegrała w poniedziałek. Biało-Czerwoni przegrali w Warszawie 1-2 z Węgrami. Polska już wcześniej zapewniła sobie drugie miejsce w grupie i awans do baraży. Przegrana z Węgrami oznacza jednak, że Polacy nie będą rozstawieni w tej rywalizacji.

17.11.2021 Niedziela.BE // fot. Shutterstock, Inc.