Logo
Print this page

Belgia, sport: Pewne zwycięstwo Belgów, kompromitacja reprezentacji Polski…

Belgia, sport: Pewne zwycięstwo Belgów, kompromitacja reprezentacji Polski… Fot. Shutterstock, Inc.

Piłkarska reprezentacja Belgii wygrała we wtorek wieczorem w Estonii 3-0. Ten wynik nie był zaskoczeniem. Dużo większą niespodzianką był wynik meczu Mołdawia-Polska…

Dla polskich fanów futbolu wtorkowy wieczór był dużo gorszy niż dla kibiców Czerwonych Diabłów. Reprezentacja Polski przegrała w eliminacjach do Mistrzostw Europy 2024 z zajmującą dopiero 171. miejsce w rankingu FIFA Mołdawią 2-3.

Polacy prowadzili po pierwszej połowie 2-0, dzięki trafieniom Milika i Lewandowskiego. W drugiej połowie gospodarze pokazali się z dużo lepszej strony i wykorzystali błędy podopiecznych Fernando Santosa. Dzięki dwóm golom Nicolaescu i bramce Baboglo, sensacja stała się faktem: Polacy wracają z Mołdawii bez punktów…

Reprezentacja Belgii może nie zachwyciła, a na prowadzenie w Tallinie wyszła dopiero po samobójczym trafieniu rywali w 37. minucie, ale w przeciwieństwie do Biało-Czerwonych pewnie pokonała niżej notowanego rywala i zdobyła trzy punkty. Gola na 2-0 dla Belgów strzelił Lukaku, a wynik na 3-0 ustalił Bakayono.

Po trzech meczach eliminacji do EURO 2024 Belgia ma na koncie 7 punktów i zajmuje drugie miejsce w grupie F. Pierwsza jest Austria, która ma 10 punktów, ale rozegrała o jeden mecz więcej. Szwecja ma 3 punkty, a Estonia i Azerbejdżan po jednym punkcie (wszystkie te drużyny rozegrały po 3 mecze).

Sytuacja Polski w grupie jest dużo gorsza. Biało-Czerwoni są na przedostatnim miejscu w grupie E i po trzech spotkaniach mają na koncie tylko 3 punkty. Prowadzą Czechy (7 punktów w 3 meczach), druga jest Albania (6 punktów w 3 meczach), a trzecia Mołdawia (5 punktów w 4 meczach). Polacy wyprzedzają jedynie reprezentację Wysp Owczych (1 punkt w 3 meczach).

21.06.2023 Niedziela.BE // fot. Shutterstock, Inc.