Belgia, sport: Kompromitacja! Bolesna porażka belgijskiego klubu w Lidze Mistrzów Fot. Shutterstock, Inc.

Mistrzowie Belgii przegrali w środę na własnym stadionie z RB Leipzig aż 0-5 i pożegnali się z marzeniami o awansie do fazy pucharowej Ligi Mistrzów.

Już po 27 minutach gry Club Brugge przegrywał 0-4 po golach Christophera Nkunku, Emila Forsberga (2 trafienia) i André Silvy. Według portalu sporza.be postawa gospodarzy w pierwszej połowie meczu była „zawstydzająca”.

Także w drugiej części gry dominowali goście z Niemiec. W doliczonym czasie gry wynik na 5-0 ustalił Nkunku. „Club Brugge ani przez moment nie miał odpowiedzi na grę gości i tylko przyjmował kolejne ciosy”, podsumował portal sporza.be.

W drugim meczu grupy A Manchester City pokonał u siebie PSG 2-1. Po pięciu kolejkach fazy grupowej Manchester City ma koncie 12 punktów, a PSG 8. To właśnie te dwie drużyny awansują do fazy pucharowej. RB Leipzig i Club Brugge mają po 4 punkty, ale to niemiecki klub ma lepszy bilans bramkowy.

W ostatniej kolejce fazy grupowej Club Brugge zmierzy się w Paryżu z PSG. Mecz odbędzie się we wtorek 7 grudnia (początek godz. 18:45).

25.11.2021 Niedziela.BE // fot. Shutterstock, Inc.