Belgia, sport: Kolejne zwycięstwo brukselczyków. Awans jest już pewny.

Belgia, sport: Kolejne zwycięstwo brukselczyków. Awans jest już pewny. Fot. Shutterstock, Inc.

Royal Union Saint-Gilloise wygrał w czwartkowym meczu Ligi Europy z Malmö 2-0 i utrzymał prowadzenie w grupie D tych rozgrywek.

Brukselczycy świetnie rozpoczęli wyjazdowe spotkanie w Szwecji i już po 10 minutach gry prowadzili. Strzelcem gola był Teddy Teuma. Jeszcze przed gwizdkiem na przerwę prowadzenie podwyższył Teddy Teuma.

Także w drugiej części spotkania to Union kontrolował grę i zwycięstwo gości nie było zagrożone. Union miał jeszcze kilka okazji do strzelenia gola, ale żadnej nie wykorzystał.

Belgijski klub jak dotąd świetnie daje sobie radę w Lidze Europy. Pierwsze trzy spotkania wicemistrzowie kraju wygrali, potem zremisowali z Bragą, a teraz dorzucili do tego kolejne zwycięstwo.

Po pięciu kolejkach Ligi Europy Union zajmuje pierwsze miejsce w grupie D (13 punktów) i wyprzedza Union Berlin (10) i Bragę (7). Malmö jak dotąd nie zdobyło ani jednego punktu. Brukselczycy zapewnili już sobie wygraną w grupie, dającą awans do fazy pucharowej Ligi Europy.

28.10.2022 Niedziela.BE // fot. Shutterstock, Inc.