Logo
Print this page

Belgia, sport: Czerwone Diabły znów lepsze od Biało-Czerwonych…

Belgia, sport: Czerwone Diabły znów lepsze od Biało-Czerwonych… Fot. Shutterstock, Inc.

Rewanż za upokarzającą porażkę 1-6 w Brukseli się nie udał. Piłkarska reprezentacja Polski ponownie przegrała z Belgami, tym razem na własnym terenie i minimalnie (0-1).

Jedyny gol wtorkowego meczu fazy grupowej Ligi Narodów pomiędzy Polską a Belgią padł w 16. minucie spotkania, a jego autorem był Michy Batshuayi, który popisał się mocnym i precyzyjnym uderzeniem głową.

Polacy stworzyli kilka dobrych okazji do wyrównania, ale zawiodła skuteczność w kluczowych momentach. Najbliżej strzelenia gola na 1-1 był w ostatniej minucie regulaminowego czasu gry Świderski, ale po jego strzale piłka odbiła się od słupka.

To jednak Belgowie przez większą część meczu dominowali (69% posiadania piłki wobec 31% Polski) i wrócili z Warszawy z kompletem punktów. Porażka z Czerwonymi Diabłami jest o tyle bolesna, że Belgowie nie zagrali we wtorek w najmocniejszym składzie.

Po czterech kolejkach fazy grupowej Ligi Narodów na czele tabeli Grupy A-4 jest Holandia (10 punktów), która pokonała we wtorek u siebie Walię 3-2. Drugie miejsce zajmuje Belgia (7 punktów), trzecie Polska (4), a ostatnie Walia (1).

15.06.2022 Niedziela.BE // fot. Shutterstock, Inc.