Belgia, sport: Brązowy medal na Igrzyskach dla zawodnika judo, Matthiasa Casse

Belgia, sport: Brązowy medal na Igrzyskach dla zawodnika judo, Matthiasa Casse Fot. Fifg / Shutterstock.com

24-letni Mattias Casse zdobył brązowy medal na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio w kategorii „Judo do 81 kilogramów”.

Casse nie zdołał dotrzeć do finału, ale w walce o trzecie miejsce pokonał zawodnika z Gruzji, 21-letniego Tato Grigalashivili.

Japoński judoka, Takanori Nagase, pokonał w finale reprezentanta Mongolii, Saeid Mollaei, co oznacza kolejny medal olimpijski dla gospodarzy.

Brązowy medal dla Mattiasa Casse jest drugim medalem reprezentacji Belgii na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio. W zeszłą sobotę kolarz, Wout Van Aert, zdobył srebro.