Belgia, sport: Belgijka w 1/8 finału French Open!

Belgia, sport: Belgijka w 1/8 finału French Open! Fot. Shutterstock, Inc.

Elise Mertens w piątek bez większych problemów pokonała Rosjankę Varvarę Grachevę 6-2, 6-3 i po raz drugi w karierze awansowała do 1/8 finału Roland Garros.

Wyżej notowana Belgijka była faworytką i nie zawiodła. Mertens zajmuje obecnie 32. miejsce w światowym rankingu WTA, a Gracheva sklasyfikowana jest na 71. pozycji.

W dodatku pochodząca z Lowanium tenisistka była bardziej wypoczęta, bo w drugiej rundzie nie musiała rozegrać ani jednej wymiany (jej przeciwniczka musiała się wycofać, bo miała pozytywny wynik testu na koronawirusa).

W obu setach rozegranego w piątek meczu z Rosjanką Mertens szybko przełamała przeciwniczkę i nie oddała prowadzenia. Wiele gemów było wyrównanych, a mecz trwał w sumie godzinę i 37 minut. Mertens popełniła dużo mniej niewymuszonych błędów (11) niż jej rywalka (aż 33), grała skuteczniej przy siatce i lepiej serwowała.

Po raz pierwszy tenisistka z Lowanium awansowała do 1/8 finału French Open w 2018 r. Kolejną rywalką  26-letniej Belgijki w tegorocznej edycji wielkoszlemowego turnieju w Paryżu będzie młodziutka Amerykanka Cori Gauff.

28.05.2022 Niedziela.BE // fot. Shutterstock, Inc.