Belgia, sport: Belgia pokonała Białoruś i jest coraz bliższa awansu do mundialu

Belgia, sport: Belgia pokonała Białoruś i jest coraz bliższa awansu do mundialu Fot. Shutterstock, Inc.

To nie był porywający mecz, ale Czerwone Diabły zrealizowały główny cel i w meczu z Białorusią zdobyły trzy punkty.

W środowym meczu eliminacji do Mistrzostw Świata piłkarska reprezentacja Belgii pokonała na wyjeździe Białoruś 1-0. Jedynego gola spotkania zdobył w 33. minucie Dennis Praet.

Ze względu na kontuzje selekcjoner Roberto Martinez nie mógł skorzystać z wielu kluczowych graczy. Na boisku nie pojawili się Kevin de Bruyne, Thorgan Hazard, Lukaku, Jan Vertonghen czy Thibaut Courtois.

Goście dominowali od pierwszej minuty, ale długo nie byli w stanie stworzyć groźnych sytuacji. Po pół godzinie gry gola strzelił Batshuayi, ale sędzia nie uznał trafienia, gdyż Batshuayi był na spalonym. Dwie minuty później zamieszanie pod bramką rywali wykorzystał Praet i tym razem gola nie anulowano.

Dzięki wygranej z Białorusią Belgia umocniła się na prowadzeniu w grupie E eliminacji do Mistrzostw Świata. Podopieczni Martineza po 6 meczach mają na koncie już 16 punktów i wyprzedzają Czechy i Walię, mające po 7 punktów. Czechy rozegrały jednak jak dotąd tylko 5 meczów, a Walia 4. Przewaga 9 punktów wydaje się jednak na tyle wielka, że szanse Belgów na awans do mundialu z pierwszego miejsca w grupie są bardzo wielkie.

9.09.2021 Niedziela.BE // fot. Shutterstock, Inc.