Belgia, sport: Ale pech! Genk odpadło po golu w 95. minucie

Belgia, sport: Ale pech! Genk odpadło po golu w 95. minucie Fot. Shutterstock, Inc.

Racing Genk jedynie zremisował 1-1 na własnym terenie z Olympiakosem Pireus i odpadł z rywalizacji o miejsce w fazie grupowej Ligi Europy UEFA. Pierwsze spotkanie dwumeczu wygrali Grecy 1-0.

Joseph Paitsil był jednocześnie bohaterem i antybohaterem czwartkowego spotkania w Genk. To on w 30. minucie dał prowadzenie gospodarzom, wykorzystując jedenastkę. To jednak również on zobaczył w 65. minucie czerwoną kartkę.

Osłabiony Racing długo utrzymywał wynik, dający mu dogrywkę, a potem ewentualną serię rzutów karnych. Ani dogrywka, ani karne nie były jednak konieczne. W piątej minucie doliczonego czasu gry drugiej połowy gola na wagę awansu zdobył dla gości Soltiris Alexandropoulos.

Odpadnięcie z eliminacji Ligi Europy nie oznacza, że przygoda ekipy z Genk z europejskimi pucharami w tym sezonie już się skończyła. Racing wciąż ma szansę na miejsce w fazie grupowej Ligi Konferencji Europy.

O miejsce w fazie grupowej Ligi Konferencji walczyć będzie też Legia, która w czwartek pokonała Austrię Wiedeń aż 5-3 i wygrała cały dwumecz 6-4. Z rywalizacji w eliminacjach Ligi Konferencji odpadł Lech Poznań, który przegrał ze Spartakiem Trnava 1-3 (3-4 w dwumeczu).

18.08.2023 Niedziela.BE // fot. Shutterstock, Inc.