Belgia, sport: 6-1! Belgia rozgromiła Polskę

Belgia, sport: 6-1! Belgia rozgromiła Polskę Fot. Shutterstock, Inc.

Reprezentacja Polski w piłce nożnej doznała w środę upokarzającej porażki. Biało-Czerwoni przegrali w Brukseli z Belgią aż 1-6.

Mecz Ligi Narodów rozpoczął się do Polaków całkiem dobrze. W 28. minucie po ładnej akcji Robert Lewandowski po raz kolejny pokazał swój instynkt snajperski i Polska prowadziła 1-0. Co prawda pod koniec pierwszej połowy po zamieszaniu w polu karnym pięknym strzałem popisał się Axel Witsel i zrobiło się 1-1, ale do szatni Polacy schodzili z podniesionymi głowami.

Druga połowa to już całkowita dominacja gospodarzy i grad bramek. W 59. minucie prowadzenie gospodarzom dał Kevin De Bruyne, a następnie na listę strzelców wpisali się Leandro Trossard (dwukrotnie), Leander Dendoncker oraz, już w doliczonym czasie gry, Lois Openda.

- Może gdybyśmy skupili się w w tym meczu tylko na wybijaniu piłki po autach, skończyłoby się to trochę inaczej. Nie chcieliśmy jednak tylko przeszkadzać – tłumaczył się po spotkaniu selekcjoner Polaków Czesław Michniewicz.

W drugim meczu grupy 4 Ligi Narodów Holandia pokonała na wyjeździe Walię 2-1. To właśnie Holandia (6 punktów) zajmuje teraz pierwsze miejsce w grupie, Belgia i Polska mają po 3 punkty, a Walia 0.

09.06.2022 Niedziela.BE // fot. Shutterstock, Inc.