Belgia, EURO 2020: Koniec marzeń o mistrzostwie… Włosi pokonali Belgów 2-1

Belgia, EURO 2020: Koniec marzeń o mistrzostwie… Włosi pokonali Belgów 2-1 Fot. Shutterstock, Inc.

„Złote pokolenie” znów nie wygra wielkiego turnieju. Naszpikowana gwiazdami reprezentacja Belgii przegrała w ćwierćfinale Mistrzostw Europy 1-2 ze świetnie dysponowanymi Włochami.

Włosi dominowali w pierwszej połowie i to przełożyło się na wynik. W 31. min. na listę strzelców wpisał się Nicolo Barella, a w 44 min. prowadzenie pięknym strzałem z dystansu podwyższył Insigne.

Kiedy wydawało się, że Włosi na przerwę zejdą z dwubramkową przewagą, Di Lorenzo sfaulował w polu karnym Doku i sędzia podyktował jedenastkę dla Belgów. Lukaku wykorzystał rzut karny i Czerwone Diabły schodziły do szatni z nadzieją, że wszystko jeszcze możliwe.

W drugiej połowie było wiele walki, a Belgowie stworzyli kilka okazji do wyrównania. Blisko strzelenia gola na 2-2 był Lukaku, ale Czerwone Diabły nie były w stanie odwrócić losów meczu. Lukaku, De Bruyne, Hazard, Courtois – w starciu ze świetnie zorganizowaną, dynamiczną i waleczną Italią Belgowie okazali się być tego dnia słabszym zespołem.

W pierwszym piątkowym ćwierćfinale Hiszpanie pokonali Szwajcarów w serii rzutów karnych 3-1 (po regulaminowym czasie gry było 1-1, w dogrywce to się nie zmieniło). To właśnie reprezentacja Hiszpanii zmierzy się z Włochami w walce o finał EURO 2020.

03.07.2021 Niedziela.BE // fot. Shutterstock, Inc.