Belgia: Socjaliści walczą o płacę minimalną w wysokości 2500 euro
Belgia: W Brukseli zebrano 700 ton darowizn dla Strefy Gazy
Belgia: Ilu z nas zamawia posiłki online?
Belgia, praca: Tylu ludzi pracuje ponad 49 godzin tygodniowo
Niemcy: Oficer niemieckiej armii przyznał się do szpiegostwa na rzecz Rosji!
Belgia: Starsze małżeństwo zamknięte w piwnicy i znalezione wiele godzin później
Polska: Dzisiaj Dzień Flagi. Data nie jest przypadkowa

Belgia: Porażka Gent w Szczecinie, ale to belgijski klub awansował

Belgia: Porażka Gent w Szczecinie, ale to belgijski klub awansował Fot. Shutterstock, Inc.

Pogoń Szczecin wygrała w czwartek w trzeciej rundzie kwalifikacyjnej Ligi Konferencji UEFA z KAA Gent 2-1. Było to jednak tylko honorowe zwycięstwo…

Pierwsze spotkanie dwumeczu, rozegrane tydzień wcześniej w Gandawie, zakończyło się bowiem wygraną KAA Gent aż 5-0. Szanse na to, że szczeciński klub przejdzie do kolejnej rundy, były więc minimalne.

Tym razem kompromitacji nie było. W Szczecinie długo utrzymywał się bezbramkowy remis, a bramki padły dopiero w ostatnich kilkunastu minutach. W 79. i 86. minucie gole dla Pogoni zdobył Koulouris. W trzeciej minucie doliczonego czasu gry bramkę dla gości strzelił Cuypers.

W kolejnej, ostatniej już rundzie eliminacji do fazy grupowej Ligi Konferencji rywalem Gent będzie APOEL. Pierwsze spotkanie na wyjeździe w Cyprze już za tydzień.

Do kolejnej fazy eliminacji Ligi Konferencji awansował również Club Brugge. Ekipa z Brugii wygrała w Islandii z KA aż 5-1. Trzy gole dla gości strzelił Roman Jaremczuk. Także tydzień wcześniej Club Brugge wygrał z Islandczykami na własnym terenie 5-1.

O miejsce w fazie grupowej Ligi Konferencji walczyć będzie też Legia, która w czwartek pokonała Austrię Wiedeń aż 5-3 i wygrała cały dwumecz 6-4. Z rywalizacji w eliminacjach Ligi Konferencji odpadł Lech Poznań, który przegrał ze Spartakiem Trnava 1-3 (3-4 w dwumeczu).

18.08.2023 Niedziela.BE // fot. Shutterstock, Inc.