Logo
Print this page

Belgia, sport: Będzie komplet? Belgijskie kluby bliskie awansu w Lidze Konferencji

Belgia, sport: Będzie komplet? Belgijskie kluby bliskie awansu w Lidze Konferencji Fot. Marco Iacobucci Epp / Shutterstock.com

To był dobry wieczór dla belgijskich klubów rywalizujących w fazie grupowej Ligi Konferencji Europy. Gent i Club Brugge wygrały swe mecze, a Genk wywalczyło na wyjeździe jeden punkt.

W najlepszej sytuacji jest Club Brugge. Ekipa z Brugii pokonała w czwartek na własnym terenie FC Lugano 2-0. Oba gole padły w drugiej połowie, a ich strzelcami byli Thiago i Vanaken.

Po czterech kolejkach fazy grupowej Club Brugge ma na koncie 10 punktów, jest na czele tabeli grupy D i zapewnił już sobie awans do fazy pucharowej.

Bliskie awansu jest też Gent, które również uzbierało już 10 punktów i prowadzi w tabeli grupy B. Klub z Gandawy wygrał w czwartek z islandzkim Breidablik 3-2. Nie było to łatwe zwycięstwo, bo Islandczycy prowadzili po 18. minutach 2-1, ale ekipa z Belgii nie pozwoliła na niespodziankę i zgarnęła komplet punktów.

Do kolejnej fazy Ligi Konferencji Europy awansować może też Genk, ale trzeba będzie o to jeszcze się postarać. W czwartek Genk zremisowało na Węgrzech z Ferencváros 1-1. Obie te drużyny mają obecnie na koncie po 6 punktów, a na czele tabeli grupy F jest Fiorentina (8 punktów).