Co za klasa! Belgia wygrała 8-1

Czerwone Diabły były bezlitosne i rozgromiły na własnym terenie reprezentację Estonii 8-1. Po czterech meczach eliminacji do piłkarskich Mistrzostw Świata 2018 reprezentacja Belgii prowadzi w grupie H z kompletem punktów.

Także bilans bramek jest imponujący (21 strzelonych, tylko jedna stracona). Druga w grupie Grecja ma na swym koncie 10 punktów, a trzecia Bośnia – 7 oczek.

W rozegranym w niedzielę w Brukseli meczu Estończycy byli bez szans. Już po pierwszej połowie przegrywali 1-3, a w drugich 45 minutach gry gospodarze dorzucili do tego kolejnych pięć trafień.

Po dwa gole dla Belgów zdobyli Dries Martens i Romelu Lukaku. Po jednej bramce dorzucili Thomas Meunier, Eden Hazard i Yannick Carrasco. Oprócz tego Estończycy strzelili sobie jeszcze gola samobójczego (Ragnar Klavan). Do właściwej bramki trafił z kolei Henri Anier, autor jedynego trafienia gości.

„Belgia zniszczyła naszą drużynę. Co przeważyło? Klasa. Czysta klasa”, podsumował mecz estoński dziennik „Öhtuleht ”.