Polska: Oszukują na truskawkach. Można wpaść jak śliwka w kompot
Belgia, Ostenda: Na brzegu znaleziono ciało młodego płetwala karłowatego
Belgia: Ponad pół miliona euro za mieszkanie? Tutaj to normalne
Polska: Strajk w Poczcie Polskiej. Nie kupisz znaczka, nie wyślesz listu ani paczki
Belgia: Silne burze spowodowały powodzie w Walonii
Polska: Seria tajemniczych pożarów. Rosyjski scenariusz bardzo możliwy [ZDJĘCIA]
Polska: Warto mieć to przy sobie. Żeby przetrwać jakiś czas
Niemcy: 700-stronicowe wspomnienia Angeli Merkel ukażą się w listopadzie

Belgia: Wielkie święto w Antwerpii. Mistrzostwo w doliczonym czasie gry!

Belgia: Wielkie święto w Antwerpii. Mistrzostwo w doliczonym czasie gry! Fot. Shutterstock, Inc.

Klub Royal Antwerp po raz pierwszy od 66 lat został piłkarskim mistrzem Belgii. Ostatnia kolejka rozgrywek ligowych miała niesamowity przebieg.

Do 93. minuty meczu Genk-Antwerp to gospodarze byli „wirtualnymi” mistrzami kraju. Genk prowadziło 2-1, ale w czwartej minucie doliczonego czasu gry fantastycznym strzałem popisał się Toby Alderweireld.

W drugim meczu grupy mistrzowskiej Club Brugge - już bez szans na mistrzostwo - niespodziewanie wygrał na wyjeździe z Unionem Saint-Gilloise, które nadal liczyło się w walce o tytuł. To brukselczycy zdobyli pierwszego gola, dzięki któremu także byli w niedzielę przez pewien czas „wirtualnym” mistrzem kraju, ale ostatecznie przegrali 1-3.

To był niesamowity, pełen emocji finał sezonu. Każda z trzech drużyn, które miały szanse na mistrzostwo przed ostatnią kolejką, była w niedzielę w pewnym momencie przez pewien czas na czele „wirtualnej” tabeli, a o wszystkim rozstrzygnął przepiękny gol w końcówce w meczu pomiędzy mistrzem i wicemistrzem.

Ostatecznie Antwerp zakończyło sezon z 47 punktami na koncie. Wicemistrzem Belgii zostało Genk (46 punktów), a trzecie miejsce zajął Union (też 46 punktów, ale gorszy bilans bramek). Club Brugge uzbierał jedynie 36 punktów.

Royal Antwerp wywalczył mistrzostwo Belgii po raz piąty w historii. Poprzednie tytuły to jednak odległa przeszłość: antwerpski klub zdobył je w latach 1929, 1931, 1944 i 1957.

05.06.2023 Niedziela.BE // fot. Shutterstock, Inc.

Last modified onponiedziałek, 05 czerwiec 2023 22:49