Belgia: Fuzja banków zagraża 150 miejscom pracy
Belgia: Prąd w ubiegłym roku potaniał. I to znacznie
Polska: Jesteś po zakrapianej imprezie? Tyle musisz poczekać, żeby znowu wsiąść za kółko
Belgia: Jest nas coraz więcej. Są wyniki spisu ludności
Belgia, biznes: Firm wciąż przybywa. Już ponad 1,1 mln!
Belgia: 6 walońskich gmin zobowiązało się do wspierania dialektów regionalnych
Belgia: Wskaźnik zatrudnienia wśród migrantów osiągnął rekordowy poziom

Belgia: Niestety! Club Brugge nie zagra w Lidze Mistrzów

Belgia: Niestety! Club Brugge nie zagra w Lidze Mistrzów fot. Shutterstock

Piłkarscy wicemistrzowie Belgii przegrali w środę wieczorem w Turcji z Istanbul BB. Tym samym Club Brugge odpadł z eliminacji o miejsce w fazie grupowej Ligi Mistrzów.

W pierwszym meczu klub z Brugii zremisował z gośćmi z Stambułu 3-3. Aby myśleć o awansie do ostatniej fazy eliminacji LM Club Brugge musiał w Turcji albo wygrać, albo zremisować strzelając co najmniej cztery bramki. Zadanie stojące przed podopiecznymi Ivana Leko było trudne i jak się szybko okazało – niewykonalne.

Gospodarze wyszli na prowadzenie już w ósmej minucie, po strzale głową Adebayora. Wynik na 2-0 dla Istanbul BB (pełna nazwa to İstanbul Başakşehir Futbol Kulübü) ustalił w 34. minucie Edin Visca. Gospodarze przez większą część meczu dominowali, a ich awans do kolejnej rundy właściwie ani przez moment nie był zagrożony.

Wśród tysięcy kibiców na stadionie w Stambule był m.in. prezydent Turcji, Recep Tayyip Erdoğan, poinformował flamandzki portal sporza.be.

Dla Club Brugge porażka w dwumeczu z Istanbul BB nie oznacza końca przygody z europejskimi pucharami. Wicemistrzowie Belgii zagrają jeszcze w ostatniej rundzie eliminacji do fazy grupowej Ligi Europy. O tym, kto będzie ich rywalem, zdecyduje piątkowe losowanie.

W fazie grupowej Lidze Mistrzów zobaczymy w tym sezonie tylko jeden belgijski klub. RSC Anderlecht zapewnił sobie awans do tych prestiżowych rozgrywek zdobywając mistrzostwo kraju.