Belgia, praca: Poziom zatrudnienia w Polsce wyższy niż w Belgii
Belgia: Tutaj mieszkańców przybywa najszybciej
Belgia: Tylko 5 pracodawców zgłosiło się do pilotażowego, 4-dniowego tygodnia pracy
Przydatne skróty: EHBO
Belgia: Tutaj prawie połowa mieszkań i domów ma ponad 100 lat!
Świat: Rok 2024 będzie rekordowym pod względem sprzedaży samochodów elektrycznych?!
Niemcy znajdują się na szczycie listy "najlepszych, nieanglojęzycznych miejsc do pracy"
Belgia, auto: Nowy „elektryk” za mniej 25 tys. euro? To możliwe
Belgia: Wypadki w pracy - nowo zatrudnieni z największym ryzykiem
Polska: Brązowe jajka znikną ze sklepów? Niewykluczone, że tak się może stać

Belgia: Jest ćwierćfinał! Union lepszy od… Unionu

Belgia: Jest ćwierćfinał! Union lepszy od… Unionu Fot. Shutterstock, Inc.

Brukselski Union Saint-Gilloise pokonał w rewanżowym meczu 1/8 finału Ligi Europy niemieckiego „imiennika” Union Berlin aż 3-0 i zapewnił sobie awans do ćwierćfinału tych rozgrywek.

Pierwsze spotkanie tego dwumeczu było prawdziwym spektaklem. Belgowie trzykrotnie obejmowali prowadzenie i trzykrotnie je tracili. Mecz zakończył się remisem 3-3.

W czwartkowym rewanżu Union Saint-Gilloise również strzelił trzy gole, ale tym razem nie stracił ani jednego. W 18. minucie Teddy Teuma otworzył wynik, a w 63. minucie prowadzenie gospodarzy powiększył Jean Thierry Lazare.

Kiedy w 80. minucie pomocnik berlińczyków Janik Haberer zobaczył drugą żółtą, a co za tym idzie czerwoną kartkę, było już właściwie po meczu. W doliczonym czasie gry wynik na 3-0 ustalił Loic Lapoussin.

Czwartek był dla brukselskiego futbolu fantastycznym dniem. Także Anderlecht odniósł wielki sukces, pokonując w wyjazdowym meczu Ligi Konferencji Europy Villareal 1-0. Anderlecht wygrał dwumecz 2-1 i zapewnił sobie awans do ćwierćfinału tych rozgrywek.

Dzień wcześniej belgijscy kibice mogli świętować inny sukces. Gent wygrało na wyjeździe z Istanbul BB 4-1 i również wywalczyło awans do ćwierćfinału Ligi Konferencji Europy.

Do najlepszej ósemki tych rozgrywek awansował też Lech Poznań. Mistrz Polski pokonał na wyjeździe szwedzkie Djurgârdens 2-0 i wygrał cały dwumecz aż 5-0. W piątek losowanie par ćwierćfinałowych Ligi Konferencji - kto wie, być może kolejnym rywalem Lecha będzie któraś z belgijskich drużyn…

17.03.2023 Niedziela.BE // fot. Shutterstock, Inc.