Belgia, sport: Pewne zwycięstwo Czerwonych Diabłów w Szkocji

Belgia, sport: Pewne zwycięstwo Czerwonych Diabłów w Szkocji fot. Shutterstock

Sześć meczów, sześć zwycięstw. Piłkarska reprezentacja Belgii świetnie sobie radzi w eliminacjach do Mistrzostw Europy 2020.

W poniedziałek Belgia pokonała na wyjeździe Szkocję 4-0. Bohaterem meczu był Kevin De Bruyne, który w ciągu 23 minut pierwszej połowy zaliczył trzy asysty. Po jego podaniach gole zdobywali Romelu Lukaku, Thomas Vermaelen i Toby Alderweireld. Pod koniec drugiej połowy wynik na 4-0 ustalił sam De Bruyne.

W pozostałych meczach grupy I Rosja pokonała u siebie Kazachstan 1-0, a Cypr wygrał na wyjeździe z San Marino 4-0. Po sześciu kolejkach Belgia z kompletem 18 punktów wyprzedza w tabeli Rosję (15 punktów), Kazachstan i Cypr (po 7 punktów). Awans do turnieju finałowego Czerwone Diabły mają już właściwie zapewniony (z grupy do ME awansują dwie pierwsze drużyny).

W poniedziałek swój mecz eliminacji ME 2020 rozegrali także Biało-Czerwoni. Podopieczni Jerzego Brzęczka po słabym spotkaniu zremisowali w Warszawie z Austrią 0-0. Polska nadal zajmuje pierwsze miejsce w grupie G i ma na koncie o dwa punkty więcej niż Słowenia i o trzy punkty więcej niż Austria.