Belgia, Sport: Młodzi Polacy pokonali Belgów!

Belgia, Sport: Młodzi Polacy pokonali Belgów! fot. Shutterstock

W pierwszym meczu Mistrzostw Europy do lat 21 Biało-Czerwoni pokonali reprezentację Belgii 3-2. Szanse Belgów na wyjście z grupy są po tej porażce niewielkie.

Pierwszego gola w meczu rozgrywanym we włoskim Reggio Emilii zdobyli Belgowie. W 16. minucie na listę strzelców wpisał się Leya Iseka. W 26. minucie wyrównującą bramkę zdobył Szymon Żurkowski, jeden z najlepiej grających w tym meczu Polaków.

Po przerwie Biało-Czerwoni wyszli na dwubramkowe prowadzenie. W 52. minucie gola głową zdobył Krystian Bielik, a w 79. minucie na listę strzelców wpisał się Sebastian Szymański. Rozmiary porażki Belgów zmniejszył w 82. minucie Dion Cools.

W drugim spotkaniu grupy A Włosi pokonali Hiszpanię 3-1. W środę Polacy zmierzą się z Włochami (gospodarzami turnieju), a Belgowie zagrają z Hiszpanią.

W turnieju bierze udział 12 drużyn podzielonych na 3 grupy po 4 zespoły każda. Do kolejnej fazy zawodów (półfinałów) awansują zwycięzcy trzech grup oraz jedna najlepsza drużyna z drugiego miejsca. Porażka w pierwszym meczu mocno więc zmniejszyła szanse Belgów na grę w półfinale.