Belgia, sport: Hat-trick Polaka, kolejna porażka Genk

Belgia, sport: Hat-trick Polaka, kolejna porażka Genk fot. Shutterstock

Napoli, m.in. dzięki trzem golom Arkadiusza Milika, pokonało Genk 4-0 i awansowało do fazy pucharowej Ligi Mistrzów.

Trener belgijskiego klubu zdecydował się na ryzykowny ruch: w bramce postawił na 17-letniego Maartena Vandevoordta.

Jeszcze nigdy wcześniej w Lidze Mistrzów na bramce nie stał tak młody zawodnik.

Debiut Vandevoordta w prestiżowych rozgrywkach okazał się jednak wielkim rozczarowaniem. Już w 3. minucie meczu młody Belg popełnił błąd i właściwie podał piłkę Milikowi, który wbił ją z bliska do bramki.

Polak w pierwszej połowie jeszcze dwukrotnie wpisał się na listę strzelców, w 26. oraz w 38. minucie, kiedy to wykorzystał rzut karny. Milik popisał się więc tzw. klasycznym hat-trickiem (trzy gole z rzędu w jednej połowie strzelone przez jednego zawodnika).

W drugiej części gry tempo gry spadło, a w 74. minucie Dries Martens, wykorzystując jedenastkę, ustalił wynik meczu na 4-0.

Napoli zdobyło o jeden punkt mniej niż Liverpool i zajęło drugie miejsce w grupie G. To te dwie drużyny awansowały do 1/8 finału.

Dla Genk tegoroczna edycja Ligi Mistrzów nie była udana. Belgijski klub przegrał pięć z sześciu meczów i z zaledwie jednym punktem na koncie zajął ostatnie miejsce w grupie. Trzeci w tabeli Salzburg zagra w Lidze Europy.