„Marzenie się spełniło”. Młody Belg mistrzem świata!

„Marzenie się spełniło”. Młody Belg mistrzem świata! Remco Evenepoel, fot. Granada - CC4.0

Remco Evenepoel został we wtorek nowym kolarskim mistrzem świata juniorów w jeździe indywidualnej na czas.

18-letni Belg był faworytem zawodów i nie zawiódł. Na pokonanie trasy w Innsbrucku potrzebował 33 minut i 15 sekund. Jego czas był wyraźnie lepszy od zdobywcy srebra, Lucasa Plappa. Australijczyk stracił do zwycięzcy 1 minutę i 23 sekundy.

Brąz trafił w ręce Anrei Piccolo. Włoch miał 1 minutę i 37 sekundy straty do tryumfatora, informuje flamandzki portal sportowy forza.be. W czołowej dziesiątce znalazł się jeszcze jeden reprezentant Belgii. Ilan van Wilder stracił do zwycięzcy ponad 2 minuty i zajął szóste miejsce.
- Bardzo ciężko na to pracowałem. Koniecznie chciałem wygrać te zawody. Moim celem było powtórzenie sukcesu Igora Decraene – powiedział po zwycięstwie nowy mistrz świata, cytowany przez dziennik „Het Laatste Nieuws”.

Igor Decraene został mistrzem świata juniorów w jeździe indywidualnej na czas we wrześniu 2013 roku. Niespełna rok później 18-letni kolarz zginął w tragicznych i tajemniczych okolicznościach: w nocy wracał z imprezy urodzinowej po torach i został śmiertelnie potrącony przez pociąg.
- On zginął jako mistrz świata. W tym kontekście moje zwycięstwo wywołuje wiele emocji. Jest to marzenie, które się spełniło. To piękne, dla mnie i dla Belgii – dodał Remco Evenepoel.