Reprezentacja Belgii imponuje formą przed mundialem!

Reprezentacja Belgii imponuje formą przed mundialem! fot. Shutterstock

W ostatnim meczu przed początkiem Mistrzostw Świata Czerwone Diabły wygrały wysoko z Kostaryką.

Na stadionie w Brukseli to goście zdobyli pierwszego gola. Na listę strzelców w 24. minucie wpisał się Bryan Ruiz. Potem bramki strzelali już tylko gospodarze: dwukrotnie Romelu Lukaku (w 42. i 50. minucie), Dries Mertens (31.) oraz Michy Batshuai (64.).

Także w poprzednim meczu towarzyskim podopieczni Roberto Martineza wygrali różnicą trzech bramek. Rozegrane niespełna tydzień wcześniej spotkanie z Egiptem zakończyło się wynikiem 3-0, a wysoką formą imponował wówczas Eden Hazard (więcej TUTAJ).

Belgijscy kibice liczą na dobry występ reprezentacji na rozpoczynającym się w czwartek mundialu. – Belgia to obok Brazylii, Francji, Hiszpanii, Niemiec i Argentyny jeden z faworytów turnieju – uważa Frank Raes, belgijski komentator sportowy, cytowany przez portal nos.nl.

Mistrzostwa Świata w Rosji rozpoczną się dla Belgów meczem z Panamą. Spotkanie odbędzie się w poniedziałek 18 czerwca. Następnie Czerwone Diabły zmierzą się z Tunezją (23 czerwca) i Anglią (28 czerwca).