Belgowie bezlitośni dla polskich klubów

Belgowie bezlitośni dla polskich klubów fot. Shutterstock

Lech Poznań i Jagiellonia Białystok nie zagrają w tegorocznej edycji Ligi Europy. Oba polskie kluby przegrały z przeciwnikami z Belgii.

Rywalem klubu z Białegostoku w trzeciej rundzie kwalifikacji do Ligi Europy było KAA Gent. W rozegranym tydzień temu w Polsce meczu goście wygrali 1-0 (więcej na ten temat TUTAJ). Oznaczała to dla Belgów bardzo dobrą pozycję wyjściową przed rewanżem na własnym terenie.

W czwartek 16 sierpnia Belgowie postawili kropkę nad i. Już w 13. minucie prowadzenie dał gospodarzom Taiwo Awoniyi. W drugiej połowie Jagiellonii udało się wyrównać, ale dzięki dwóm golom w końcówce mecz zakończył się zwycięstwem KAA Gent 3-1. Klub z Gandawy wygrał więc dwumecz 4-1 i awansował do kolejnej rundy.

Także Lech Poznań trafił na rywala z Belgii. W pierwszym spotkaniu tydzień temu Racing Genk wygrał na własnym terenie 2-0 i również w tym przypadku Belgowie byli faworytami do awansu. Tak też się stało: rewanż w Poznaniu zakończy się zwycięstwem gości 2-1. W dwumeczu było więc 4-1 dla Racingu Genk.