Belgijska sztafeta zdobyła złoto. Srebrny medal przypadł Polsce

Belgijskie 'Tornada' startujące w Mistrzostwach Europy w Amsterdamie w biegu 4x400 m zdobyły złoto. Kévin Borlée, członek belgijskiej sztafety, na dystansie 400 m uzyskał najlepszy w tym sezonie czas - 44"46.

Najszybszy, Kévin Borlée, poprawił swój życiowy rekord o 10 dziesiątych sekundy. Pozostali członkowie belgijskiej sztafety, to Julien Watrin (45 "8), Jonathan Borlée (44" 7) i Dylan Borlée (46 "02).

Drugim najszybszym zawodnikiem biegu był Polak Rafał Omelko, który pokonał 400 m w 44"51. Tym samym Polska zdobyła srebrny medal mistrzostw.