Belgia: Złoto dla gimnastyczki z Limburgii! [wideo]

Belgia: Złoto dla gimnastyczki z Limburgii! [wideo] fot. Shutterstock

Belgijska gimnastyczka, Nina Derwael, zdobyła złoto podczas Gimnastycznych Mistrzostw Świata w Katarze. Zwyciężyła w kategorii poręcze asymetryczne.

Medal dla Derwael to pierwsze złoto zdobyte w historii Belgii podczas Gimnastycznych Mistrzostw Świata.

Występ 18-latki z Sint-Truiden (prowincja Limburgia) był perfekcyjny. Otrzymała 15,200 punktów. Amerykanka, Simone Biles, zajęła drugie miejsce z liczbą 14,700 punktów. Na trzeciej pozycji uplasowała się Niemka, Elisabeth Seitz, z liczbą 14,600 punktów. Żadnej z reprezentantek Polski (do Doha pojechały tylko kobiety) nie udało się zakwalifikować do finału.

Derwael dotarła do finału jako faworytka po zdobyciu 15,066 punktów w rundzie kwalifikacyjnej. Nieprawdopodobny, zwycięski występ 18-latki można zobaczyć tutaj: