Polska: Ile chcą zarabiać „cyfrowe” Zetki? Tyle, żeby im starczyło na to, co lubią
Belgia: 22 kwietnia strajk pracowników poczty!
Niemcy: Kanclerz Niemiec spotkał się z prezydentem Chin
Polska: Do niedzieli można dostać nawet 15 punktów karnych. Trwa akcja drogówki
Belgia: Minionej nocy kilka ataków w Antwerpii!
Polska: NIK prześwietli finanse organizacji religijnych. Kościoła katolickiego też
Belgia: Ilu ludzi ginie w wypadkach drogowych?
Belgia: Bilety do Royal Greenhouses w Laeken wyprzedane!
Belgia: Pogoda na wtorek i środę - 16 i 17 kwietnia

Belgia, Sport: Pokazali charakter! Belgijski klub nadal z szansami na Ligę Mistrzów fot. Shutterstock

Standard Liège przegrywał na własnym terenie już 0-2, ale ostatecznie pierwsza potyczka dwumeczu z Ajaxem zakończyła się remisem 2-2.

Zwycięzca holendersko-belgijskiego starcia awansuje do ostatniej rundy eliminacji do fazy grupowej Ligi Mistrzów. Czekać tam będzie na niego Dynamo Kijów lub Sparta Praga.

We wtorkowy wieczór wydawało się, że Ajax sprawę awansu rozstrzygnie już w pierwszym meczu. Po 34. minutach goście, po bramkach Klaasa-Jana Huntelaara i Dusana Tadića, prowadzili już 2-0 i taki wynik utrzymywał się do 67. minuty.

Piłkarze walońskiego klubu pokazali charakter i walczyli do końca. Przyniosło to efekty. Najpierw kontaktowego gola zdobył Mehdi Carcela, a w czwartej minucie doliczonego czasu gry Renaud Emond wykorzystał rzut karny i spotkanie zakończyło się remisem 2-2.
- Jesteśmy jeszcze w trakcie procesu budowy drużyny, więc fakt, że byliśmy w stanie tak zagrać w starciu z Ajaxem i sprawić im takie trudności, jest czymś pozytywnym - powiedział po meczu Michel Preud’homme, trener Standardu, cytowany przez dziennik „De Telegraaf.

Mimo zmarnowania dwubramkowej przewagi Ajax pozostaje faworytem do awansu. Dwa gole strzelone na wyjeździe mogą okazać się cenne (jeśli rewanż w Amsterdamie zakończy się wynikiem 0-0 czy 1-1, to awansuje holenderska drużyna). Rewanżowy mecz w stolicy Holandii za tydzień (14 sierpnia), początek o godz. 20:45.

Dzięki odrobieniu strat w pierwszym meczu Standard Liège nie jest na straconej pozycji. - Jeśli zachowamy spokój i w Amsterdamie nie będziemy grać ze strachem, to może nam się uda. Na pewno będziemy próbować, bo w drugiej połowie pokazaliśmy, że możemy być groźni dla Ajaxu – powiedział Michel Preud’homme.