Polska: Wybory samorządowe 2024. Kampania bez fajerwerków. Wszystko na jedno kopyto
Belgia: Bank centralny na minusie. I to dużym
Polska: Sweter i jeansy do kosza. Czekają nas poważne zmiany w segregacji śmieci
Belgia: „Koniec z prezentami od rządu”. W budżecie wielka dziura
Polska: Wielkanoc 2024. Jeśli jeszcze nie zrobiłeś świątecznych zakupów, to już wygrałeś
Brukselskie lotnisko spodziewa się, że ponad miliona pasażerów w czasie Wielkanocy
Belgia: Trzy osoby ranne w bójce w Schaerbeek

Belgia, Sport: EURO 2020. Mocny początek Belgów, 3-1 z Rosją

Belgia, Sport: EURO 2020. Mocny początek Belgów, 3-1 z Rosją fot. Shutterstock

W pierwszym meczu eliminacji do Mistrzostw Europy w 2020 roku reprezentacja Belgii pokonała na własnym terenie Rosję 3-1.

Już w pierwszym spotkaniu Czerwonym Diabłom przyszło się zmierzyć z najpoważniejszym, przynajmniej na papierze, konkurentem z grupy I. Mecz w Brukseli rozpoczął się dla gospodarzy bardzo dobrze: w 14. minucie kapitalnym strzałem z dystansu popisał się Youri Tielemans i Belgia prowadziła 1-0.

Radość nie trwała długo, bo już dwie minuty później Dienis Czeryszew wbił piłkę do pustej bramki po fatalnym błędzie utytułowanego bramkarza Thibaulta Courtois. Na przerwę Belgowie schodzili jednak z prowadzeniem, gdyż w ostatniej minucie pierwszej połowy Eden Hazard zdobył gola z karnego.

I to właśnie Hazard ustalił wynik spotkania, zdobywają w 88. minucie drugą bramkę. Rosjanie kończyli mecz w dziesiątkę, bo w ostatniej minucie regulaminowego czasu gry drugą żółtą kartkę zobaczył Alekander Gołowin.

W czwartek rozegrano też dwa inne mecze w grupie I. Kazachstan pokonał Szkocję 3-0, a Cypr wygrał z San Marino 5-0.

W niedzielę Czerwone Diabły rozegrają kolejny mecz eliminacji. Belgowie zmierzą się tego dnia na wyjeździe z Cyprem.

Także polscy kibice mieli w czwartek powody do radości. Biało-Czerwoni w pierwszym meczu eliminacji do EURO 2020 odnieśli cenne wyjazdowe zwycięstwo w Austrii. Polska reprezentacja wygrała 1-0 dzięki bramce Krzysztofa Piątka.