Polska: Trwa zamieszanie wokół cen za wodę. Zapłacimy więcej?
Belgia: Miał ponad 6 mln euro zaległych mandatów i grzywien!
Polska: Zakaz używania fajerwerków. Jego złamanie mocno uderzy po kieszeni
Belgia, biznes: „Jeśli chcemy ocalić nasz dobrobyt, to ten wskaźnik musi wzrosnąć”
Belgia: Polska wciąż nisko, Belgia wysoko. Który kraj najzamożniejszy?
Belgia: Pogoda na 25 i 26 kwietnia
Belgia: Własnościowe lub wynajem? Tak się mieszka w Belgii
Polska: Żony polityków ujawnią swój majątek? Zdecydują o tym... politycy
Decathlon zakończy działalność logistyczną w Willebroek. „Likwidacja 132 miejsc pracy”

Belgia, Sport: Belgowie bez szans w Amsterdamie

Belgia, Sport: Belgowie bez szans w Amsterdamie fot. Shutterstock

Liga Mistrzów to dla Standardu Liège za wysokie progi. Belgijski klub przegrał z Ajaxem 0-3 i w tym sezonie będzie się musiał zadowolić występami w Lidze Europy.

Rozegrane tydzień wcześniej pierwsze spotkanie dwumeczu eliminacji do Ligi Mistrzów zakończyło się remisem 2-2. Belgijski klub przegrywał na własnym stadionie 0-2, ale zdołał doprowadzić do wyrównania, co dało fanom i piłkarzom Standardu (niewielką) nadzieję na awans (relacja z pierwszego meczu tutaj: TUTAJ).

We wtorkowym rewanżu w stolicy Holandii Belgowie byli jednak bez szans. Ajax od początku dominował. Już w pierwszym kwadransie gospodarze wywalczyli cztery rzuty rożne i prawie nie oddawali piłki rywalom. Goście bronili się, jak mogli, ale gol dla Ajaxu wydawał się kwestią czasu.

Tak też się stało. W 30. minucie prowadzenie gospodarzom dał Klaas-Jan Huntelaar. Kilka minut później na listę strzelców wpisał się Matthijs de Ligt, a na początku drugiej połowy wynik na 3-0 ustalił David Neres. Ajax w nieco ponad kwadrans definitywnie rozstrzygnął losy dwumeczu na swoją korzyść.

- Zupełnie nie zasłużyliśmy na miejsce w Lidze Mistrzów. Nie jesteśmy w tej chwili na takim poziomie, by wygrać z Ajaxem. Tak to wygląda i musimy mieć odwagę, by się do tego przyznać – powiedział po meczu Michel Preud’homme, trener Standardu Liège, cytowany przez flamandzki dziennik „Het Laatste Nieuws”.

Porażka w eliminacjach do Ligi Mistrzów nie oznacza dla belgijskiego klubu końca przygody z europejskimi pucharami. Standard Liège, awansując do tej fazy eliminacji, zapewnił sobie miejsce w fazie grupowej Ligi Europy. Trzech grupowych rywali piłkarze belgijskiego klubu poznają po losowaniu zaplanowanym na 31 sierpnia.